حمایت از تولید باید سرلوحه فعالیت بانک‌های خصوصی و دولتی باشد

قزوین- رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: حمایت از تولید و تسهیل در روان سازی پرداخت تسهیلات باید رویکرد اصلی فعالیت بانک‌های استان باشد تا شعار جهش تولید محقق شود.

به گزارش خبرنگار مهر، لطف الله سیاهکلی روز سه شنبه در نشست تخصصی با مدیر یکی از بانک‌های استان قزوین اظهار داشت: سیستم بانکی اگر در مسیر تولید و حمایت از آن قرار نگیرد نمی‌توان به رونق تولید امیدوار بود.

وی اضافه کرد: در شرایطی که قزوین به عنوان قطب صنعتی محسوب می‌شود باید شرایط را به گونه‌ای مهیا کنیم تا تولیدکننده به راحتی وام گرفته و در چرخه تولید از آن استفاده کند.

سیاهکلی بیان کرد: اگر در دادن تسهیلات به تولیدکنندگانی که اهلیت دارند مانع تراشی کنیم موجب فرار سرمایه خواهیم شد و این روش به اشتغال و کارآفرینی هم آسیب جدی خواهد زد لذا از مدیران بانک‌ها انتظار می‌رود در همراهی با تولید جدی باشند و به جهش تولید کمک کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین یادآور شد: اگر واحد صنعتی به هر دلیل در چرخه تولید دچار چالش و مشکلی شد باید همراهی مدیران بانکی بیشتر باشد اما متأسفانه در شرایط رکود اقتصادی گاهی فرصتی برای تملک واحد و توقف تولید از سوی بانک ایجاد می‌شود و شاهد بحران و چالش‌های بیشتر هستیم که این روند منطقی نیست.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شرکت‌هایی که به دلیل مشکلات اقتصادی، سو مدیریت و نرسیدن مواد اولیه و یا تحریم‌ها نتوانسته تولید را ادامه دهند باید حمایت بیشتری شوند و در این شرایط بانک‌ها باید همراه تولید کنندگان باشند.

قزوین باید انتخاب اول سرمایه گذاران باشد

سیاهکلی اظهار داشت: با زیرساخت‌های فراهم شده در استان بدون شک قزوین مکان مناسبی برای حضور سرمایه گذارانی است که دنبال تولید هستند لذا ما هم با کمک بانک‌ها و مدیران بخش صنعت باید زمینه را به گونه‌ای تسهیل و مهیا کنیم تا استان قزوین انتخاب اول سرمایه گذاران و تولید کنندگان واقعی باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین یادآور شد: همه نمایندگان استان با مدیران استانداری هم دل و همراه هستند تا خدمت رسانی به مردم و حمایت از تولید دچار وقفه نشود و در حوزه بانک‌ها نیز لازم است از سرمایه گذار و کارآفرین حمایت جدی شود.

وی انتقال حساب‌های بانکی شرکت‌های تولید بزرگ و شاخص به استان را گامی در تقویت بنیه مالی بانک‌ها دانست و گفت: باید شرایط به گونه‌ای باشد که سرمایه گذار و تولید کننده در قزوین احساس همراهی کند و بداند در استان قزوین چوب لای چرخش نمی‌گذارند بلکه تسهیل گرند و در کنار آن برای انتقال حساب‌های بانکی شرکت‌های بزرگ هم اقدام مناسب صورت گیرد.

سیاهکلی اضافه کرد: اهلیت سرمایه گذار یک عامل مهم در تولید است اما تکنولوژی، تأسیسات و آورده متقاضی هم از عناصر تولید است و بانک‌ها باید به این عوامل به عنوان وثیقه اصلی و کارآمد توجه کنند و زمین از چرخه وثیقه خارج شود.

کد خبر 5013191

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =