ژنرال احمد قادم رئيس پليس و معاون وزير كشور عراق امروز در مصاحبه با رويترز گفت :" بغداد دست كم تايك سال آينده ناامن خواهد بود ."

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري رويترز ژنرال احمد قادم رئيس پليس عراق و معاون وزير كشور عراق امروز در مصاحبه با رويترز ضمن انتقاد از امكانات و تجهيزات و دستمزد كم افراد پليس عراق گفت :" دست كم تا يكسال آينده خيابانهاي عراق امن نخواهند شد. در يك سال آينده هم در صورتيكه تعداد افسرها دو برابر شود و تمرين آنها نيز به صورت بسيار جدي تر و سخت تر ادامه يابد،  مي توان به برقراري امنيت اميدوار بود . "
وي گفت :" تعداد پليسها در خيابانها بسيار كم است و اين تعداد براي حفظ امنيت كافي نيستند . پليسهاي سوار بر ماشينهاي پاترول نيز هزينه بسيار كمي دريافت مي كنند در حاليكه كار آنها بسيار دشوار است. " 
قادم در ادامه افزود :" در صورت افزايش تعداد پليسها و افزايش تجهيزات و تمرينات ، براي استقرار امنيت در بغداد دست كم به يك سال زمان نياز است ."
 وي گفت :" كار زياد پليسهاي عراق را خسته كرده است كار در عراق بسيار دشوار است به تعداد بسيار بيشتري افسر پليس نياز است و اين افراد بايد از ميان افراد جوان و تازه نفس انتخاب شوند . "
قادم اظهار داشت :" حدود 150 پليس در 7 ماه گذشته ( از زمان تشكيل اين نيروها ) درعراق كشته شدند و اين تعداد از تعداد آمريكاييهاي كشته شده در اين زمان بيشتر است . 
وي تعداد پليسهاي مستقر در بغداد را 7 هزار افسر و تعداد پليسهاي مستقر در سرتاسر كشور را 75 هزار نفراعلام كرد و گفت :" بغداد شهر بزرگي است و 5 ميليون نفر جمعيت دارد پس دست كم نياز به 125 هزار نيروي پليس دارد ."
 در مقايسه با بغداد لندن كه تقريبا همين تعداد سكنه دارد و شهر ناامني نيست 30 هزار پليس دارد .
گفتني است بغداد شهر بسيار ناامني است كه در آن به طور روزانه به سربازان اشغالگر حمله مي شود .
  

کد خبر 50151

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =