مسلمانان كانادا امروز با تسليم نامه اي به سفارت فرانسه نسبت به ممنوعيت حجاب در مدارس دولتي فرانسه انتقاد كردند .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري فرانسه ،  تصميم فرانسه مبني بر ممنوعيت حجاب در مدارس دولتي اين كشور با اعتراضات گسترده رهبران مسلمان در سرتاسر جهان روبرو شد .
بنابر اين گزارش كنگره اسلامي  كانادا ضمن انتقاد از اين تصميم فرانسه در نامه اي به سفارت فرانسه در اوتاوا نوشت : ما اين اقدام را به عنوان يك پسروي تلقي مي كنيم كه به طورآشكارآزادي مذهبي دموكراتيك مسلمانان و حقوق بيش از پنج ميليون شهروند فرانسويي را نقض مي كند  و اين امر بيشتر شامل زنان مسلماني است كه مي خواهند از آزادي و حقوق خود در جامعه آزاد و دموكراتيك فرانسه بهره مند شوند .
در اين نامه خطاب به سفارت فرانسه آمده است : اگر كشور شما چنين پيشنهادي را به مجلس درباره  ممنوعيت پوشش مذهبي ارائه داده است كه به صورت قانون درآيد ، اين اقدام موجب نابودي بيشتر حقوق اقليتهاي مذهبي در ديگر كشورهاي غربي خواهد شد و بسيار خطر ناك خواهد بود .
 دراين نامه با اشاره به اين مطلب كه اين اقدام فرانسه بازگشتي به سوي قرون وسطي است و فرانسه را از جامعه مدني جهان دور مي كند مي افزايد : اين تصميم قبل از اينكه حقوق ميهني و شهروندي مسلمانان را نابود كند محكوم به مرگ است .
اين گروه همچنين اظهارات اخير محمد طنطاوي شيخ الازهر مبني بر حمايت وي از تصميم فرانسه براي ممنوعيت حجاب در اين كشور رامحكوم كردند و آن را غير قابل قبول خواندند . 
گفتني كه ژاك شيراك رئيس جمهوري فرانسه در هفدهم دسامبر در يك سخنراني از ممنوعيت حجاب و استفاده از سمبلهاي مذهبي در مدارس دولتي اين كشور حمايت كرد و از پارلمان  خواست كه قانوني را در اين رابطه به تصويب برساند . 

کد خبر 50172

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha