منطقه ۲۲ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سفر در ساعات اوج

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ضعف شبکه حمل و نقل عمومی در منطقه ۲۲ بیشترین فشار را به شبکه ارتباطی را در ساعات اوج تحمیل می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع گزارش نماینده شورایاری منطقه ۲۲ با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های مهم منطقه ۲۲ حمل و نقل عمومی است، و اهالی این منطقه برای تأمین حداقل نیازهای خود باید از خودرو استفاده کنند گفت: این در حالی است که رویکرد شورای پنجم توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل عمومی بوده است.

امانی با بیان اینکه ضعف شبکه حمل و نقل عمومی در منطقه بیشترین فشار را به شبکه ارتباطی را در ساعات اوج تحمیل می‌کند، ابراز داشت: منطقه ۲۲ به دلیل عدم اختلاف کاربری یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سفر در ساعات اوج صبح و بعدازظهر است.

وی گفت: توزیع نامتوازن و پر تعداد مال‌های بزرگ نه تنها مشکل ساکنین منطقه حل نکرده که به شدت خودرو محوری را در منطقه تشدید کرده است.

امانی با ابراز تأسف از اینکه منطقه ۲۲ می‌توانست نمونه شهرسازی مدرن و انسان محور باشد، اظهار داشت: به خاطر رویه بساز و بندازی و سواستفاده ها این منطقه با مشکلات جدی روبرو شده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ ارتباط بین کاربری زمین و حمل و نقل در منطقه ۲۲ وجود ندارد گفت: در بازنگری طرح تفصیلی منطقه نیز با وجود تذکرات مکرر، نتیجه ملموسی حاصل نشد.

این عضو شورای شهر با تاکید بر مصوبات متعدد شورای عالی شهرسازی و معماری برای اتخاذ رویکرد TOD در برنامه ریزی شهری، خاطر نشان کرد: متأسفانه شاهد رشد افقی شهر تهران در سمت غرب هستیم این نوع از توسعه هزینه‌های سنگینی در حوزه انتقال زیرساخت‌ها و توسعه حمل و نقل عمومی به مدیریت شهری تحمیل می‌کند.

کد خبر 5018651

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =