تامین مالی طرح های بزرگ و زیربنایی کیش

عضوهیات مدیره سازمان منطقه آزادکیش بابیان اینکه توسعه زیرساخت ها در گرو تامین مالی و برخورداری و استطاعت سازمان است،گفت: تدابیر وبرنامه ریزی گسترده ای برای تضمین طرح های مصوب انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه یکی از مهمترین الزامات توسعه و پیشرفت هر منطقه، گسترش و تقویت زیرساخت ها است. گفت: با برنامه ریزی های آینده نگرانه برای تامین نیازهای پایه ای و اولیه، سرمایه گذاران ترجیح بیشتری برای راه اندازی طرح های جدید و در ادامه با ورود مشتریان تازه، کسب و کار رونق بیشتری پیدا می کند.

ناصر آخوندی گفت: توسعه زیرساخت در گرو تامین مالی و برخورداری و استطاعت سازمان است. در این راستا، در سازمان منطقه آزاد کیش، تدابیر و برنامه ریزی گسترده ای برای تضمین طرح های مصوب و موکد مدیرعامل صورت گرفته است.

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش افزود: تامین مالی سازمان برای ۴ طرح دولتی از جمله مرکز نوآوری، احداث هلی پورت کیش و اجرای دو طرح مهم مخابراتی در زمینه توسعه شبکه زیرساخت فیبر نوری، تونل ارتباطی و کابل دریایی پشتیبان ۳۱۹۹ میلیارد ریال بوده است.

Image title

وی افزود: احداث واحدهای نیروگاهی جدید جهت افزایش تولید برق در جزیره، اتصال شبکه برق جزیره به سرزمین اصلی، احداث خط لوله جدید انتقال گاز به کیش برای تامین سوخت پاک صنعت نیروگاهی، لایروبی اسکله ۳۵ هزار تنی و نیز تکمیل پروژه عظیم ترمینال جدید مسافربری در بخش های مربوطه سازمان در حال پیگیری و اجراست، بنابراین با برنامه ریزی و انجام پیش بینی های دقیق، تامین مالی طرح ها در زمان مقرر به انجام خواهد رسید تا پروژه ها دچار وقفه و رکود نشوند.

ناصر آخوندی افزود: سازمان منطقه آزاد کیش بر این اعتقاد است که تامین مالی از طریق بازار سرمایه راه کار مناسبی برای تسریع اجرای طرح های کلان و پر منفعت است. ترمینال جدید کیش، طرح بزرگی است که با اتکا به تامین مالی از طریق انتشار اوراق صکوک و سایر منابع درآمدی سازمان به سرعت به پیش می رود.

وی در ادامه اظهار داشت: حسب دیدگاه های دولت محترم و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور در اتمام ۳۷۶ طرح در مناطق آزاد تا سال ۱۴۰۰، یازده طرح در منطقه آزاد کیش به بهره برداری می رسد. سایر طرح های در حال انجام مربوط به این جزیره نیز که بارها توسط دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان اعلام شده است، با نظارت دقیق و تامین مالی به موقع روند اصولی خود را طی می کنند.

کد خبر 5019576

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =