غرب خیرخواه مسلمانان نیست/ برای مهار کرونا همه مراقبت کنند

گرگان- امام جمعه گرگان با اشاره به توهین نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر(ص) گفت: این امر نشان می دهد که غرب هیچگاه خیرخواه مسلمانان نیست.

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان اظهار کرد: بعد از چند ماه برگزاری نماز جمعه را آغاز کردیم و امیدواریم کرونا هرچه زودتر رفع شود و سلامت به همه مردم دنیا بازگردد.

وی افزود: دنیا پر از حوادث و گرفتاری ها است و البته این گرفتاری ها برای زندگی آدمی نیاز است.

نورمفیدی بیان کرد: در قرآن گرفتاری ها به عنوان آزمایش در نظر گرفته شده و در شرایط سختی و دشواری است که ماهیت وجودی انسان خود را نشان می دهد.

امام جمعه گرگان بیان کرد: انسان دارای ایمان حقیقی و خداباور در مقابل سختی ها نمی شکنند و نمی‌افتند و کسانی که ایمان واقعی ندارند از پا در خواهند آمد.

وی با بیان این که ایمان ظاهری و باطنی متفاوت است، افزود: سختی هایی مانند کرونا البته مشکلاتی را ایجاد می کنند اما سختی ها برای زندگی انسان لازم بوده و سبب پیشرفت خواهد شد زیرا در غیر اینصورت زندگی ساکن و راکد خواهد ماند.

نورمفیدی بیان کرد: کرونا روحیه احسان، نوع دوستی و خدمت به دیگری را زنده کرد و مواسات به عنوان یک جریان اجتماعی نمود یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توهین نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر(ص) گفت: ما مسلمانان برای همه پیامبران احترام قائل هستیم و پیامبران الهی در نزد همه ملت ها مکرم و مقدس هستند و این عمل دشمنی، عداوت و خصومت غرب با ساحت رسول اکرم (ص)، قرآن و مسلمانان را نشان می دهد.

نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: دشمنان بدانند با این کار روحیه مسلمانان تضعیف نخواهد شد و باعث قوت قلب آنها خواهد شد و مردم آگاه خواهند شد می‌شوند که در غرب هیچگاه خیرخواه مسلمانان نیست.

وی بیان کرد: گلستان در شرایط زرد کرونا قرار دارد و همه باید مراقبت کنیم دوباره شرایط قرمز برنگردیم.

کد خبر 5021198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =