شهرداری برای تکمیل لایحه تشکیل سازمان گردشگری شهر تهران اقدام کند

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران، گفت: به شهردار تهران تذکر می‌دهم نسبت به ارائه لایحه تشکیل سازمان گردشگری هرچه سریع‌تر اقدام شود تا به این تکلیف برنامه مصوب شورا جامعه عمل بپوشاند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن خلیل‌آبادی در ابتدای تذکر خود ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت آیت الله یوسف صانعی گفت: ایشان از شاگردان نزدیک امام بودند که علاقه خاصی هم به حضرت امام خمینی (ره) داشتند؛ شجاعت، آزادگی و عدم چشمداشت به مناسک دنیوی او را در بین هم نسلان خود ممتاز کرده بود.

وی آیت الله صانعی را مایه مباهات فقه گویای شیعی و گره‌گشای منطقی و به روز مسائل خواند و گفت: ایشان به سوالات امروز پاسخ دیروز را نمی‌دادند و با نگاه واقع‌بینانه فرزند زمانه خود بودند.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا افزود: تفکر ایشان با استدلال از منابع اربعه کتاب، قرآن، سنت و عقل بود و از منقولات به میزان لازم بهره می‌برد.

خلیل‌آبادی با بیان اینکه متأسفانه با استفتائات به روز ایشان مخالفت شد، اظهار کرد: حتی به لحاظ شجاعت و آزادگی آیت الله صانعی مرجعیت ایشان نادیده گرفته شد، ولی ساده‌زیستی، بی تکلفی و نواندیشی ایشان مایه مباهات حوزه‌های علمیه خواهد بود و در آینده‌ای نه چندان دور، حوزه‌های علمیه ناچارند راه او در حوزه دینی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی در ادامه، تأثیر صنعت گردشگری بر تولید ناخالص داخلی، ایجاد اشتغال و افزایش درآمدهای ارزی چشمگیر خواند و گفت: البته اکنون این صنعت به علت شیوع ویروس کووید ۱۹ در جهان با چالش جدی مواجه شده است و بقای عمده مشاغل حوزه گردشگری را به خطر انداخته است.

وی افزود: سفر مسئولانه، ایمن و حمایت‌های دولت از بخش‌های مختلف صنعت گردشگری حکایت از درک درست متولیان توسعه این صنعت دارد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا با بیان اینکه در شهرهای تهران، ری و تجریش به دلیل عدم وجود مدیریت یکپارچه گردشگری در شهرداری، علیرغم ویژگی‌های منحصر به‌فرد خود نتوانسته‌ایم آنچنان که باید سهم قابل توجهی از گردشگری را به خود اختصاص دهیم، گفت: متأسفانه نتوانسته‌ایم تهران را به مقصد مقصد گردشگری تبدیل کنیم.

خلیل‌آبادی ادامه داد: از این رو در راستای توسعه گردشگری و ضرورت تبدیل این شهر به مقصد گردشگری، در سال ۱۳۹۷ در ماده ۷۲ برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری مکلف به ارائه لایحه سازمان گردشگری در پایان سال اول برنامه شده است.

وی با تاکید بر اینکه با گذشت بیش از دو سال از برنامه و نزدیک شدن به پایان دوره پنجم شورای اسلامی، کماکان اقدام ویژه‌ای در این باره صورت نگرفته است، اظهار کرد: به نظر می‌رسد عزم جدی برای تشکیل سازمان گردشگری در شهرداری تهران وجود ندارد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران، ری و تجریش در خصوص عدم تشکیل سازمان گردشگری به شهردار تهران تذکر داد و گفت: به شهردار تهران تذکر می‌دهم که نسبت به ارائه لایحه تشکیل سازمان گردشگری هرچه سریع‌تر اقدام شود تا به این تکلیف برنامه مصوب شورا جامه عمل بپوشاند.

کد خبر 5022561

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =