ریل گذاری راه آهن ایران روی موتورهای دوگانه سوز ملی

آمل-معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن ایران از تفاهم نامه همکاری وقرارداد برای استفاده نسل جدید موتورهای ملی دوگانه سوز به منظور استفاده درصنعت ریلی کشور خبر داد.

سعید رسولی درحاشیه آزمایش نهایی تولید موتورهای دوگانه سوزملی در شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با قراردادی که شرکت راه آهن درشهرستان آمل بسته ومبادله شد، شرکت راه آهن برای عدم واردات موتورهای دوگانه سوز به عنوان یک مشتری ثابت و پروپاقرص تولیدات داخلی خواهد بود.

وی افزود: پیش از این نیز موتور ملی لوکوموتیوهای صنعت ریلی کشور به تعداد محدودی در آمل نوسازی شده بود.

رونق تولید در صنعت ریلی کشور

مدیرعامل شرکت راه آهن ایران همچنین به گام‌های مهم این شرکت برای خودکفایی در صنعت ریلی به عنوان رویکرد مهم سال جهش تولید بیان کرد و گفت: در سال‌های گذشته ایران درصنعت ریلی در حدزه ناوگان لوکوموتیو، واگن‌های باری و مسافری، زیرساخت‌ها وتجهیزات به عنوان یک مصرف کننده صرف بود.

رسولی، با اشاره به اینکه هم اکنون بخش زیادی از این قطعات وتجهیزات اکنون در کشور تولید می‌شود، ادامه داد: البته برخی از شرکت‌های تعمیر و نگهدارنده حوزه صنعت ریلی اطلاعی از تولید قطعات جدید در کشور نداشتند و به همین دلیل وارد کننده قطعات ریلی از خارج کشور بودند.

قطعات تولیدی و وارداتی در سامانه راه آهن

مدیرعامل شرکت راه آهن ایران به یکی از اقدام‌های اساسی این شرکت در سال جهش تولید با عنوان سامانه جامع رونق وجهش تولید در صنعت ریلی اشاره کرد و گفت: این سایت اکنون در دوبخش در دسترس هم تولید کنندگان وهم مردم هست که حدود ۴ هزار قطعه تولید داخل با مشخصات فنی، آدرس ونام تولیدکننده درسایت جامع بارگذاری شده است.

رسولی ادامه داد: دربخش دوم در این سامانه که توضیحات آن هم بیان شده که ایران در بخش صنعت ریلی همچنان وارد کننده قطعات وتجهیزات خارج از کشور هست به ریز بیان شده و از تولیدکنندگان داخلی نیز خواسته شده در راستای طرح جهاد خودکفایی با تولید این قطعات کشور را در این بخش بی نیاز کنیم.

کد خبر 5022933

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =