دفاع مقدس یک گنج تمام نشدنی است

اراک- مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: گنج تمام ناشدنی دفاع مقدس منحصر به جوامع شیعه نیست و باعث پیوند و ارتباط آزادگان جهان با جامعه شیعی ما شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی عباسی روز دوشنبه در آئین راه اندازی قرارگاه رسانه‌ای دفاع مقدس به میزبانی دفتر خبرگزاری مهر استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: مفاهیم قرآنی شبکه ولایت را ترسیم می‌کند که اگر بخواهیم به این شبکه با معارف قرآنی بپردازیم از سه خط ساختاری برخوردار است.

وی ادامه داد: خط نخست این شبکه که در آیات قرآنی قابل مشاهده است، یک خط طولی است که رابطه سرپرستی بین فرمانروا و بنده را مشخص می‌کند که از خداوند متعال، پیامبر اکرم و سلسله امامت شروع و به ولایت فقیه ختم می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: طبق آیات قرآن یک خط عرضی در شبکه ولایت وجود دارد که شامل ارتباط معنوی بین مؤمنین و مسلمین می‌شود.

عباسی بیان کرد: شبکه ولایت در قرآن یک خط عمقی دارد که تراث جامعه ایمانی را به جامعه حاضر وصل می‌کند.

وی افزود: شبکه ولایت در مفاهیم قرآنی بر اساس قرابت و نزدیکی این سه خط مذکور شکل گرفته است.

دفاع مقدس شبکه ولایت را در خود متبلور ساخت

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: دفاع مقدس گنجی بود که شبکه ولایت را در خود متبلور ساخت یعنی هم می‌توان رابطه طولی بین امام و امت را در دفاع مقدس دید و هم رابطه بین رزمندگان در خط عرضی شبکه ولایت بر اساس محبت، عطوفت، مسئولیت اجتماعی کاملاً مشهود است.

عباسی افزود: رزمندگان و خانواده‌های آنها در خط عرضی دلبستگی، همبستگی داشتند و در خط اول که خط طولی است، اگر امام امت امری داشتند، آن کار ویژه اطاعت از طریق امت فعال می‌شد و دستاوردهای فوق العاده داشت.

وی گفت: دفاع مقدس برای نسل‌های بعد خطی را بر جای گذاشت آن خط عمودی و عمقی است یعنی مجاهدت مجاهدان در طول ۱۴۰۰ سال در فضای جغرافیایی جهان برای شیعه مجاهدت کرده بودند، از خود ائمه بزرگوار تا مجاهدان و علما، متدین آن سرمایه‌های معنوی به رزمندگان در دفاع مقدس رسید و در خط عمودی امروز به ما رسیده است.

امپراطوری رسانه‌ای غرب برای بی هویت نشان دادن افراد تلاش می‌کند

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ضمن تشکر از رسانه‌ها در بعد سوم شبکه ولایت یعنی احیای تراث که رابطه امت را خیلی خوب پرورش می‌دهند و وصل می‌کنند، گفت: تمام تلاش جبهه دشمنان قطع این سه خط مذکور است، امپراطوری رسانه‌ای غربی برای قطع رابطه امام و امت در خط طولی برنامه سازی می‌کند و برای گسستن پیوندهای اجتماعی بین مؤمنین و مسلمین برنامه دارد و در تلاش برای بی هویت نشان دادن افراد است به طوری که تاریخ و میراث گرانبهای آنها را منقطع سازد.

عباسی گفت: براساس منویات رهبر معظم انقلاب از رسانه و ابزارشان انتظار می‌رود، برای کمک به پیوستگی این سه خط با نسل جوان امروز به کار آید.

گنج دفاع مقدس منحصر به شیعه نیست

وی عنوان کرد: دفاع مقدس یک گنج تمام نشدنی انسانی است و صرفاً منحصر به شیعه نیست و علاوه بر پیوند دادن مسلمانان با مذاهب مختلف باعث پیوند و ارتباط آزادگان جهان با جامعه شیعی ما شده است.

وی اظهار کرد: امیدوارم این خط سوم دفاع مقدس را به نسل جوان انتقال دهیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: امروز روحیه‌ای که در دفاع مقدس قابل مشاهده است بین انصار الله یمن، شیعیان لبنان و بحرین و عراق موج می‌زند.

وی عنوان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب امروز کار برای شهدا و زنده نگهداشتن یاد شهدا، الگو سازی و بسط شخصیت‌های شهدا کمتر از شهادت نیست.

کد خبر 5024015

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =