مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی راه اندازی شد

رئیس دانشگاه تربیت مدرس از راه اندازی مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، سید محمدتقی احمدی در مراسم افتتاح مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه تربیت مدرس رییس دانشگاه در این مراسم با اشاره به تبلیغات منفی پیرامون ایران در دنیا، بر اهمیت اثرگذاری از مسیر آموزش و آشنایی ملل با زبان و فرهنگ ایرانی تأکید کرد و گفت: علی رغم شرایط حاکم و تبلیغات منفی علیه ایران، مردم دنیا و به خصوص دانشگاهیان، شیفته ایران و علاقمند شناخت و آگاهی از تحولات کشورمان هستند. باور دارم برای تغییر دید مردم جهان به کشورمان، باید از مسیر آموزش و آشنایی ملل مختلف به خصوص قشر دانشجو و محقق آنها با فرهنگ ایرانی استفاده کرد که بدون شک موثر خواهد بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: فرهنگ ایرانی از قبل از ظهور اسلام و سپس با هم افزایی اسلام، ترکیبی غنی، استثنایی و منحصر به فرد ایجاد کرد که تاکنون به رغم گذشت قرن ها، با استمرار و مقاومت اقوام مختلف ایرانی، باقی مانده و تکامل یافته است. بهترین راه ارتباط با ملل مختلف جهان، آموزش زبان فارسی، اشاعه تفکر و فرهنگ اصیل ایرانی و گسترش دوستی و محبت است.

رییس دانشگاه تربیت مدرس در خصوص مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی افزود: در حال حاضر آموزش مجازی در دنیا، میلیون ها نفر را در برگرفته و افراد بسیار زیاد با صرف هزینه کمتر، در نقاط مختلف از آموزش به صورت مجازی بهره مند می شوند. راه اندازی مدرسه مجازی آموزش زبان فارسی نیز می تواند ارتباطات ما با ملل مختلف را گسترش داده و با استفاده از نوآوری و خلق روش های مدرن و استاندارد، ما را به اهداف نزدیک تر و افق های دور را دست یافتنی کند.

احمدی برگ برنده مرکز آموزش زبان فارسی را کیفیت بالای آموزش دانست و گفت: کیفیت، برگ برنده مرکز است که به همت اساتید گروه زبان فارسی، مدرسین مرکز و هم افزایی با مرکز تحقیقات و توسعه زبان و ادبیات فارسی حاصل شده است. زنجیره ارتباط این مرکز با معاونت آموزشی دانشگاه، گروه های آموزشی دانشکده ها و نحوه تعامل، مدیریت و راهنمایی متقاضیان خارجی تحصیل در دانشگاه، نمونه ای موفق از کار تیمی، با همدلی کامل برای رفع مشکلات بود.

در ادامه بیگدلی معاون بین الملل دانشگاه تربیت گزارش مختصری از فعالیت یک ساله  این مرکز ارائه کرد و گفت: در طول یک سال گذشته و با وجود شیوع کرونا، دوره های گوناگون و ده ها کلاس در هفته به صورت مجازی، با نظم و تلاش ۱۹ مدرس این مرکز برگزار شده است که ماحصل زحمات همکاران مرکز، گروه زبان و ادبیات دانشگاه و مرکز تحقیقات و توسعه زبان و ادبیات فارسی است.

وی افزود: این مرکز به منظور پاسخگویی به نیاز دانشجویان غیرایرانی دانشگاه و واحد بین الملل و با توجه ویژه رییس دانشگاه و حمایت بی دریغ معاون پشتیبانی تأسیس شد و هم اکنون از دیگر دانشگاه های کشور نیز، زبان آموز می پذیرد. با تاسیس این مرکز ظرفیت نهفته دانشگاه، شکوفا شد و در کنار آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، این مرکز به پشتوانه علمی گروه زبان فارسی و مرکز تحقیقات و توسعه زبان فارسی دانشگاه، برنامه های بسیاری در حوزه منابع درسی، آزمون ها و گسترش فعالیت های خود دارد.

کد خبر 5025397

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =