تعداد تخت‌های بیمارستانی استان مرکزی دوبرابر افزایش یافته است

اراک- استاندار مرکزی گفت: تعداد تخت‌های بیمارستانی به میزان دوبرابر افزایش یافته است و بزودی نیز ۲۰ تخت آی سی یو به تخت‌های بیمارستانی استان افزوده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز چهارشنبه در آئین کلنگ زنی ۱۰ پایگاه خبرساز اورژانس در شهر اراک اظهار کرد: کرونا خسارت‌های بسیاری بر مردم و جهان وارد ساخت اما از طرفی فرصت‌هایی برای برخی از کشورها و جوامع به وجود آورد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه جبهه سلامت، پزشکان، پرستاران و مردم روزهای سختی را با وجود بیماری کرونا پشت سر نهادند اما دستاوردهای خوبی را در مجموعه بالینی کشور و استان شاهد هستیم.

استاندار مرکزی گفت: خوشبختانه در استان اقدامات خوبی در ارتقای سطح بهداشت و امکانات شاهد هستیم به طوری که می‌توان گفت در این مدت تعداد تخت‌های بیمارستانی به میزان دوبرابر افزایش یافته و بزودی نیز ۲۰ تخت آی سی یو به تخت‌های بیمارستانی استان افزوده خواهد شد.

آقازاده عنوان کرد: تجربیاتی که در این مدت در زمینه مبارزه و مقابله با بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی اراک، دانشکده‌های خمین و ساوه ایجاد شد، نشان دهنده بهره‌برداری حداکثری از فرصت‌ها با وجود ویروس کرونا بوده است.

وی افزود: امیدواریم در آینده نزدیک با تلاش محققین در آزمایشگاه‌ها و با استفاده از این تجربیات خوب بتوان ساخت واکسن بومی کرونا را شاهد باشیم.

به گفته استاندار مرکزی امروز شرایط و وضعیت استان مرکزی در مواجه با بیماری با وجود ورود پیک جدید بیماری نسبت به استان‌های همجوار با توجه به زحمات کادر بهداشت و درمان، برنامه ریزی ها و البته همکاری خوب مردم ثابت تر شده است.

آقازاده با بیان اینکه در کنار دانشگاه علوم پزشکی باید قدر دان زحمات بخش اورژانس بود، گفت: مأمورین اورژانس در حوادث اولین افرادی هستند که مانند فرشته‌ها در صحنه حضور پیدا می‌کنند و جان خود را در طبق اخلاص می‌گذارند و فرد بیمار را به اولین مرکز درمانی انتقال می‌دهند.

وی اظهار کرد: کار دانشگاه علوم پزشکی در کنار فعالیت‌های اورژانس کامل می‌شود چرا که شاهد برنامه ریزی و هماهنگی در این بخش هستیم.

استاندار مرکزی افزود: امروز نیز کلنگ زنی احداث پایگاه‌های خیر ساز اورژانس در ۱۰ نقطه شهر اراک توسط دانشگاه علوم پزشکی و خیرین مجمع سلامت شاهد بودیم.

آقازاده افزود: این پایگاه‌ها با کمک خیرین و با اعتبار ۵ میلیارد تومان و ۱۵ میلیارد تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک احداث می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این آئین اظهار کرد: بر اساس برنامه توسعه در تعداد ۱۰ پایگاه اورژانس عقب بودیم که در این راستا با وجود کرونا و تقاضای مردم نیاز به پایگاه‌ها و راه اندازی آنها در شهر اراک در دستور کار قرار گرفت.

سید محمد جمالیان گفت: شورای شهر اراک در راستای ساخت پایگاه‌های اورژانس در شهر اراک ۱۰ زمین را به طور رایگان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دادند، از سوی دیگر خیرین نیز در این امر مهم پیشگام شدند.

وی افزود: با احداث این پایگاه‌های اورژانس فشار از پایگاه‌های شهری که بیش از میانگین استاندارد مأموریت انجام می‌دهند، برداشته می‌شود و کیفیت خدمات رسانی نیز افزایش پیدا می‌کند.

کد خبر 5025768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =