نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حواشی پرهیز کنند

همدان - امام جمعه همدان بابیان اینکه در این شرایط اقتصادی مردم از مجلس و مسئولان انتظار دارند؛ گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید از حواشی پرهیز کنند و به انجام کارهای اصلی بپردازند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه همدان با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و اصلاح نفس آنها را به حرکت در چهارچوب‌های الهی فراخواند و از سیاسیون کشور خواست اخلاق و تقوای سیاسی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه در فضای سیاسی برخی به راحتی دچار خطا می‌شوند و بداخلاقی‌های سیاسی دارند؛ گفت: متأسفانه بین سیاسیون به بعضی از این معضلات مبتلا هستیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه سیاسیون هم قیامت دارند و باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند خطاب به آنان اظهار کرد: درست است که مسئول هستید و میز و قدرتی در اختیار دارید اما باید بدانید که شما باید بیشتر مواظب باشید و مسائل اخلاقی را رعایت کنید.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه امروز در عرصه سیاست گاهی موارد برخی مسائل اخلاقی را رعایت نمی‌کنند و با تهمت و افترا و متهم کردن یکدیگر به صورت یکدیگر چنگ می‌اندازند، گفت: مسئولین نظام اسلامی نباید این چنین رفتاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه اگر مسئولی در نظام اسلامی عدالت نداشته باشد شرعا نمی‌تواند کار کند و منصب بگیرد، گفت: نظام اسلامی محصول خون شهدا است.

امام جمعه همدان با توصیه به نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: نمایندگان از حواشی پرهیز کنند چرا که مقام معظم رهبری این مجلس را مجلسی انقلابی معرفی کرده‌اند و امید مردم به مجلس انقلابی است.

وی با بیان اینکه برخی رسانه‌ها نیز بنا دارند مجلس را تضعیف کنند و یا به حواشی بکشانند، گفت: نماینده‌ها باید مراقب باشند و به کار اصلی خود بپردازند و وارد حواشی نشوند چرا که در این شرایط اقتصادی مردم از مجلس و مسئولان انتظار دارند.

آیت الله شعبانی به هفته دفاع مقدس نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این هفته از زوایای مختلف قابل مطالعه است، گفت: مسئله اقتدار نظامی جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس باید بیان شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود با پیشکسوتان دفاع مقدس عنوان کردند که این کشور از دوره قاجار تا قبل از انقلاب هرگاه وارد جنگ شده آسیب دیده است، گفت: در دوره پهلوی بحرین که جزئی از کشور ایران بود جدا شد و در دوره پهلوی دوم نیز امور آموزشی نیروهای نظامی دست مستشاران آمریکایی بود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی ۸۶ کشور از عراق حمایت می‌کردند به طوری که ۳۶ کشور تسلیحات نظامی و نیرو به عراق ارسال می‌کردند، گفت: این در حالی بود که ۱۹ ماه از انقلاب ایران گذشته بود و با دست خالی جنگید.

انقلاب اسلامی ایران به دنبال ایجاد نظم عادلانه بین المللی بود

وی با بیان اینکه در آن ایام ایران دچار جنگ داخلی بود و دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ایران را به کنترل خود در آورد، گفت: انقلاب اسلامی ایران به دنبال ایجاد نظم عادلانه بین المللی بود.

آیت الله شعبانی گفت: انقلاب اسلامی ایران قدرت‌های پوشالی جهان را به بازی گرفت و آنها را تضعیف کرد.

امام جمعه همدان با طرح این سوال که آیا در آن دوران اگر کسی می‌توانست علیه آمریکا حرف بزند یا پرچم آمریکا را به آتش بزند، گفت: دفاع مقدس نشان داد این مملکت آن مملکت گذشته نیست و ولایت علی ابن ابیطالب در این کشور جریان دارد.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه امام خمینی (ره) کشور ایران را متحول کرد به طوری که کشوری که ۲۰۰ سال هر کسی آمد یک چنگ به خاک این کشور کشید در حالی که امام اجازه نداد حتی یک وجب از خاک این کشور تصرف شود، گفت: باید نقش مدیریتی امام خمینی (ره) مطرح شود.

وی با بیان اینکه امام خمینی مدیریت را در دست گرفت و ولایت جنگ را پیش برد؛ گفت: در بحران‌ها و ۴۰ سال گذشته آنچه مقابل ابرقدرت‌ها ایستادگی کرد و مردم را به خود باوری رساند و ایمان به خدا و پیامبر را تقویت کرد مسئله ولایت بود وگرنه ایران همان کشوری است که در دوران مشروطه آن بلاها سرش آمد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مردم با ولایت و امامت همراه شدند و حرکت‌ها و جهت‌گیری‌های مردم با امام یکی شد، گفت: تفاوت دفاع مقدس با بقیه جنگ‌ها همین بود که پیش از آن جنگ برای خاک و جغرافیا بود اما در دوران دفاع مقدس جنگ برای ولایت به انجام رسید.

وی با بیان اینکه جوانان این کشور برای خدا می‌جنگیدند و امام با مدیریتش در جوانان تحول ایجاد کرد؛ گفت: مدیریت امام منحصر به فرد بود و عزت را به این کشور داد.

شکسته شدن ابهت آمریکا کار شهدا و دفاع مقدس بود

وی با اشاره به اینکه امروز در کشورهای اروپایی راحت شعار «مرگ بر آمریکا» سر داده می‌شود؛ گفت: ابهت آمریکا در دنیا شکسته شد و این شکسته شدن ابهت آمریکا کار شهدا و دفاع مقدس بود.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه ملت‌ها به برکت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیدار شدند؛ گفت: مدیریت امام باید در جامعه تبیین شود.

امام جمعه همدان به توصیه مقام معظم رهبری در مورد زیارت اربعین نیز اشاره کرد و با بیان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری مردم باید مراقبت‌ها و استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را نظر قرار دهند؛ گفت: در همدان وضعیت به نسبت کشور خوب است اما آمار مرگ و میرها نگران کننده است.

وی با بیان اینکه مردم باید بیشتر مراقبت کنند؛ گفت: در نمازجمعه شرایط بهداشتی کاملاً رعایت می‌شود ضمن اینکه گزارشی از ابتلاء به کرونا در نماز جمعه نداشته‌ایم.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه از مردم می‌خواهیم مسائل بهداشتی را رعایت کنند چرا که مرگ روزانه ۱۵۰ نفر از عزیزان کشور عدد کمی نیست با قدردانی از کادر بهداشت و درمان خطاب به مردم گفت: رعایت کردن نکات بهداشتی؛ استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بهترین تشکر از کادر بهداشت و درمان است.

کد خبر 5032476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =