فعالیت ۱۸۴ تشکل قرآنی در استان قزوین

قزوین – مسئول دارالقرآن تبلیغات اسلامی استان قزوین از فعالیت ۱۸۴ تشکل قرآنی در قالب مؤسسه و خانه‌های قرآن شهری و روستایی خبر داد.

محمدحسین محمدی آهویی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت‌های قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین اظهار کرد: تمام تلاش ما حمایت از فعالیت‌های قرآنی و تقویت آن است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۸۴ تشکل قرآنی در استان قزوین در حال فعالیت هستند، اضافه کرد: این تشکل‌ها در قالب مؤسسات قرآنی و خانه‌های قرآنی شهری و روستایی هم‌اکنون فعالیت می‌کنند.

مسئول دارالقرآن تبلیغات اسلامی استان قزوین عنوان کرد: یکی از اقدامات مهم سازمان تبلیغات برای حمایت از تشکل‌های قرآنی فعال، رصد و پایش همه تشکل‌ها و حذف تشکل‌هایی بود که فعالیت نداشته‌اند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون ۳۰ مؤسسه قرآنی، ۵۹ خانه قرآن شهری و ۹۵ خانه قرآن روستایی در سطح استان قزوین در حوزه توسعه فرهنگ قرآنی فعالیت می‌کنند.

محمدی آهویی گفت: ۱۳ مؤسسه قرآنی در شهرستان قزوین، ۳ مؤسسه قرآنی در تاکستان، ۲ مؤسسه قرآنی در بویین‌زهرا، ۸ مؤسسه قرآنی در البرز و ۴ مؤسسه قرآنی در شهرستان آبیک فعال هستند.

وی با بیان اینکه ۱۷ خانه قرآن شهری در قزوین فعال است، افزود: ۳ خانه قرآن شهری در تاکستان، ۹ خانه قرآنی در بویین‌زهرا، ۵ خانه قرآن شهری در آوج، ۲۰ خانه قرآن شهری در البرز و ۵ خانه قرآن در آبیک فعالیت دارند.

مسئول دارالقرآن تبلیغات اسلامی استان قزوین اضافه کرد: تشکل‌های قرآنی این روزها مهم‌ترین بازوان توسعه فرهنگ قرآنی هستند و باید توجه خاصی به آن‌ها صورت بگیرد.

کد خبر 5035868

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha