بازآفرینی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز اجرایی می‌شود

حاجی علی اکبری گفت: پروژه بزرگ ‌مقیاس‌ترین فرصت بازآفرینی پایتخت موسوم به محور شارباغ در فضای فوقانی تونل راه‌آهن تهران - تبریز سرانجام وارد مرحله نهایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در خصوص مراحل اجرایی پروژه بازآفرینی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز توضیح داد: بعد از تفاهم نامه‌ای که شهردار تهران با مدیرعامل شرکت راه‌آهن منعقد کرد، از طریق معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران پیگیری‌ها برای تحویل زمین انجام شد و حالا در فاز اول ،۵۰ میلیارد تومان از ۱۸۰ میلیارد تومانی که شهرداری تعهد کرده بود، به مجری پروژه تونل پرداخت شد و در مقابل آن، از حدود ۲۷ هکتار زمینی که وجود داشت ۹ هکتار در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت و قرار است در همین هفته زمین مورد نظر به‌طور رسمی به شهرداری تحویل داده شود. از سوی دیگر با توجه به اینکه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران هم پیمانکار طرح را انتخاب کرده، این آمادگی وجود دارد که بلافاصله عملیات اجرایی آن شروع شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود: با توجه به اینکه طرح شارباغ یا همان فضای فوقانی راه‌آهن تهران- تبریز در عرصه‌ای با وسعت ۵۰ هکتار اجرا می‌شود، این پروژه باید در چند مرحله به اجرا درآید.

در فاز نخست ۴ نقطه شامل ۲ نقطه در منطقه ۱۷و ۲ نقطه در منطقه ۱۸ شهرداری به‌عنوان نقاط اولویت اول انتخاب شده‌اند که هر یک از آنها حدود ۲۵۰ متر طول دارند و در مجموع این ۴ نقطه یک کیلومتر از ۹ کیلومتر طول مسیر را شامل می‌شود. این ۴ نقطه در واقع مفاصل اصلی پروژه هستند و به‌عنوان فاز نخست اجرا درنظر گرفته شده‌اند و عملیات اجرایی ساخت طرح قرار است از همین نقاط کلید بخورد.

در گام دوم مسیرهایی که ۴ نقطه را به هم وصل می‌کنند به مساحت حدود ۶ هکتار به‌عنوان فاز دوم در برنامه قرارمی‌گیرند و به‌تدریج بقیه فازها اجرایی خواهند شد.

کد خبر 5036100

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha