خصوصي سازي بايد توسط سازماني غير دولتي اجرا شود

تصميم گيري و برنامه ريزي براي خصوصي سازي با توجه به نبود انگيزه واگذاري شركت ها از سوي دولت بايد به سازماني غير دولتي سپرده شود.

نماينده مردم اردل و فارسان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي مهر گفت: امسال نيز بودجه دولت با توجه به ميزان منابع و مصارف غير واقعي بسته شده است.
دكتر علي قنبري با انتقاد از رشد 4/23 درصد بودجه شركت هاي دولتي گفت: رشد بودجه شركت هاي دولتي بيش از رشد كل بودجه نشان از ناموفقيت دولت در واگذاري تصدي گري  و ماموريت ها خود دارد كه ناشي از انگيزه دولت براي حفظ امكانات در اختيار است.
وي گسترش بخش خصوصي و تعاوني در كشور را مورد تاكيد قرار داد و گفت: تازمانيكه اراده ملي براي كوچك سازي دولت وجود نداشته باشد، توسعه ملي پايدار نيز متصور نخواهد بود.
قنبري افزود: اختصاص سهم بالايي از بودجه شركت هاي دولتي به شركت هاي زيانده نيز تاكيدي بر نبود انگيزه كوچك سازي دولت و حفظ امكانات موجود علي رغم متحمل شدن زيان ناشي از عملكرد برخي شركت هاي دولتي دارد كه بقاي اين شركت هاي ناكارآمد  نيز تا كنون تنها با حمايت هاي دولت امكان پذير شده است.
وي اصلاح اغلب بخش هاي بودجه و رفع ابهامات آن را مورد تاكيد قرار داد و گفت: عدم شفافيت ها و ابهامات موجود در بودجه در راستاي واقعي كردن درآمد ها و مصارف از سوي مجلس و كميسيون تلفيق بودجه پيگري خواهد شد.  

کد خبر 50415

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =