مساجد در فضای مجازی  توانمند و مؤثر عمل کنند

شیراز- مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس، گفت: مساجد با حضور توانمند می‌توانند در فضای مجازی مؤثر عمل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام امیدی ظهر سه شنبه در جلسه انعقاد تفاهم نامه شبکه سازی مجازی مساجد شیراز که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد، با یادآوری این مطلب که مساجد با حضور توانمند و مؤثر خودشان می‌توانند در فضای مجازی مؤثر عمل کنند، گفت: انعقاد تفاهم نامه شبکه سازی مجازی مساجد شیراز و فارس یکی از گام‌های مهم در زمان کنونی است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت بالای فضای مجازی است، اظهار کرد: فضای مجازی، برای اینکه بتوانیم فعالیت‌های فرهنگی را انجام دهیم، فضایی مستعد و کاراست.

به گفته مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس، دشمن در فضای مجازی مفصل کار می‌کند و جریان‌های ضد فرهنگی را انجام می‌دهد، لذا اگر ما منفعل عمل کنیم، اجحاف در حق اسلام و انقلاب کردیم.

حجت الاسلام امیدی با یادآوری این مطلب که مساجد با حضور توانمند و مؤثر خودشان می‌توانند در فضای مجازی مؤثر عمل کنند، اضافه کرد: مساجد در فضای حقیقی فعالیت‌های مؤثری داشتند و در فضای مجازی هم فعالیت‌های زیادی خواهند داشت.

مساجد به صورت یک صدا در حوزه فرهنگی پیش بروند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس هم در این نشست اعلام کرد: کارهای مساجد به صورت یک صدا در حوزه فرهنگی پیش ببریم.

صابر سهرابی گفت: انعقاد تفاهم نامه شبکه سازی مجازی مساجد یکی از دغدغه‌های نماینده ولی فقیه بود که به جدیت دنبال می‌شد که این اتفاق روی دهد تا کارهای مساجد به صورت یک صدا در حوزه فرهنگی پیش ببریم، بنابر این خیلی خوشحالم که این فرصت روی داد تا یکی از دغدغه‌های نماینده ولی فقیه در فارس اجرایی شود.

به گفته مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، در طرح ملی «سه شنبه‌های تکریم» از ۴ ماه گذشته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تجلیل از خانواده شهدا می‌پردازد که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به بیماری کرونا، به صورت مجازی و برخی روزها به صورت حضوری از خانواده شهدا تجلیل کرد و ما هم به پیروی از آن در این برنامه‌ها در استان حضور داشتم و تکریم خانواده شهدا را انجام دادیم.

سهرابی افزود: پیرامون ساخت تندیس‌های شهدای مقاومت هیچ‌گونه مشورتی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نگرفته است و برای باغ موزه موسیقی هم ما هیچ همکاری نداشته ایم.

وی تاکید کرد: جشنواره‌ها و برنامه‌ها در نیمه دوم سال هم در فضای مجازی برگزار می‌شود.

شبکه سازی مساجد لازم و ضروری است

معاون مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس نیز در این نشست با اشاره به اینکه بحث شبکه سازی مساجد و فضای مجازی در رابطه با اطلاعات و فرهنگ سازی لازم و ضروری است، گفت: دنیای امروز دنیای ارتباطات است.

حجت الاسلام غلامحسین موحدیان با اشاره به اینکه بحث شبکه سازی مساجد و فضای مجازی در رابطه با اطلاعات و فرهنگ سازی لازم و ضروری است، تاکید کرد: در شیراز ۱۲ منطقه شهری و بیش از ۴۰۰ مسجد و حسینیه و در کل استان ۵ هزار مسجد وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه سایت امور مساجد استان راه اندازی خواهد شد و در بحث فضاسازی مساجد و اطلاع رسانی به ائمه جماعت مساجد مؤثر است، اظهار کرد: شبکه سازی عملی لازم و ضروری است و در رابطه با فرهنگ سازی دینی و عملی ما بسیار بهره مند خواهد بود.

۵۰ مسجد شیراز وارد فاز اول شبکه سازی مجازی مساجد می‌شوند

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس نیز با اشاره به اینکه در گام اول ۵۰ مسجد شیراز به صورت پایلوت در طرح شبکه سازی مجازی مساجد شیراز آغاز به کار می‌کنند، گفت: اگر فضای مجازی را از تولیدات مذهبی خالی بگذاریم این فضا توسط دشمن پر می‌شود.

مصطفی مشفقیان با اشاره به اینکه شبکه مجازی مساجد یک بستر برای هم افزایی و اشتراک گذاری موارد مساجد است، تاکید کرد: آموزش سواد مجازی یکی از مواردی است که در این طرح دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در گام اول ۵۰ مسجد شیراز به صورت پایلوت در این طرح آغاز به کار می‌کنند، یادآور شد: در گام بعد تمام مساجد شیراز و در گام نهایی تمام مساجد استان فارس در این طرح وارد می‌شوند.

مشفقیان با اشاره به اینکه آموزش‌ها در فضای مجازی شکل می‌گیرد، افزود: اگر فضای مجازی را از تولیدات مذهبی خالی بگذاریم این فضا توسط دشمن پر می‌شود و با شبکه سازی شاهد تحول عظیم خواهیم بود و برکات این تفاهم نامه در سطح فارس و شیراز خود را نشان خواهد داد و امیدوارم به صورت کشوری ادامه یابد.

کد خبر 5041869

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =