رييس سازمان ملي جوانان گفت : 25 واحد مسكوني آماده با هدف تقويت روحي و رواني و ايجاد اميد به آينده و با همكاري مجمع خيرين مسكن ساز در اختيار جواناني قرار مي گيرد كه در اين مدت زندگي مشترك خود را در بم آغاز مي كنند .

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر ، رحيم عبادي  در يك نشست خبري در جمع خبرنگاران  با اشاره به تشكيل ستاد امداد رساني براي خدمات روانشناسي و روانشناختي به آسيب ديدگان زلزله بم در سازمان ملي جوانان گفت : با توجه به عمق حادثه بم بيش از 50 نفر از روانشناسان با حضور در منطقه بم به ارائه خدمات مشاوره و روانشناسي مي پردازند .

وي  با بيان اينكه ستاد امداد رساني خدمات روانشناسي در 3 منطقه فعاليت خواهند كرد  ، گفت : اين مراكز در تهران ، بم و كرمان مستقر و قعاليت خود را آغاز خواهند كرد و براي تقويبت روحي آنان  به ارائه خدمات مشاوره اي و روانشناختي مي پردازند.

عبادي با اشاره به اينكه مشكلات روحي و رواني پس از حادثه خود را نمايان مي كند ،  افزود : بسياري از خانواده ها از لحاظ روحي و رواني وضعيت مناسبي ندارند  ، به همين دليل لازم دانستيم تا  از تجارب علمي روانشناسي و بين المللي براي بهبود  وضعيت روحي و رواني اين افراد استفاده كنيم .

وي با اشاره به تشكيل سازمان داوطلبان ايران گفت :  پيشنهاد تشكيل سازمان داوطلبانه ايران به رييس جمهور ارائه شده و در حال حاضر اساسنامه تشكيل اين سازمان در حال آماده شدن است.

رييس سازمان ملي جوانان تصريح كرد : كميته اي با مشاركت سازمان مديريت ، معاونت حقوقي و پارلماني رياست جمهوري و سازمان ملي جوانان براي تشكيل سازمان غير دولتي و با هدف ساماندهي و استفاده بهينه از ظرفيتهاي داوطلبانه مردم تشكيل شده تا بتواند ظرفيتهاي مردمي را ساماندهي كند.

وي خاطر نشان كرد : فعاليت سازمان داوطلبان ايران دخالت در كارهاي اجرايي سازمانهايي همچون هلال احمر نيست بلكه اين سازمان به عنوان يك  تشكل غير دولتي  بزرگ ، فعاليتهاي داوطلبانه را ساماندهي و بهينه مي سازد .

 

کد خبر 50431

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =