۶۰درصد موارد ابتلا به کرونا خانوادگی است/وضعیت قرمز ۵ شهرستان

بیرجند- دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا با بیان اینکه ۶۰ درصد موارد ابتلا به کرونا در استان خانوادگی بوده است،گفت: مردم در شرایط فعلی از رفتن به دورهمی ها خودداری کنند.

غلامرضا شریف زاده در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در خراسان جنوبی بیان کرد: استان به لحاظ کرونا همچنان در وضعیت قرمز قرار داشته و روند افزایشی موارد ابتلا را دارد.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار تا پایان وقت اداری دیروز طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۷۵ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که نسبت به هفته گذشته ۲۷ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه ۱۴۱ بیمار بستری قطعی کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند که نسبت به هفته قبل ۵۷ درصد افزایش داشته است، افزود: از این تعداد ۱۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که نسبت به هفته قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است.‌

شریف زاده با بیان اینکه حال شش بیمار کرونایی مساعد نیست، اظهار کرد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته با فوت پنج مورد ناشی از کرونا، شمار فوتی‌ها به ۱۸۰ مورد رسیده است.

میزان ورود تجمعی به استان به ۴۶۳ در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت رسید

شریف زاده با بیان اینکه میزان ورود تجمعی خراسان جنوبی به ۴۶۳ در ۱۰۰ هزار نفر افزایش یافته است، گفت: این شاخص نسبت به هفته قبل ۱۳ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شهرستان بیرجند با شاخص ۶۱۶ در ۱۰۰ هزار نفر بیشترین میزان ورود تجمعی را داشته است، گفت: میزان ورود تجمعی بیرجند بالاتر از شاخص کشوری است.

شریف زاده بیان کرد: شهرستان سربیشه با ۴۸۹ در ۱۰۰ هزار نفر در رتبه دوم میزان ورود تجمعی و بشرویه و طبس در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارد.

وی با بیان اینکه میزان ورود تجمعی در سطح کشور ۵۷۹ در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است، گفت: رشد ورود تجمعی در کشور نسبت به هفته قبل ۵.۸ درصد و در خراسان جنوبی ۱۳ درصد است.

شریف زاده بیان کرد: متوسط ابتلای کرونا تا قبل از مهرماه روزانه ۱۳ مورد بوده که در آمارهای جدید به ۱۷ مورد افزایش یافته است.

۵ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی افزود: همچنین تاقبل از مهر ماه به طور متوسط هر ۳۳ ساعت یک نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست می‌دادند و در آمارهای جدید هر ۳۰ ساعت یک مورد مرگ داریم.

شریف زاده بیان کرد: پنج شهرستان بیرجند، طبس، فردوس، قاین و نهبندان در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه چهار شهرستان درمیان، زیرکوه، سرایان و سربیشه در وضعیت نارنجی هستند، افزود: دو شهرستان بشرویه و خوسف در وضعیت زرد هستند.

شریف زاده با بیان اینکه ۶۰ درصد موارد ابتلا در دورهمی های خانوادگی است، گفت: از شهروندان خواستاریم در شرایط فعلی از دورهمی ها خودداری کنند.

کد خبر 5044168

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =