مدت زمان لازم برای شروع کسب و کار به ۳ روز کاهش یافت

مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با اجرایی شدن کامل فعالیت پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، مدت زمان لازم برای شروع کسب و کار به سه روز کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر مرتضی ادب مدیرکل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه با آغاز فعالیت پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار مدت زمان لازم برای شروع کسب و کار در ایران به سه روز رسیده است، گفت: این موضوع در راستای برنامه تحول قضائی بخصوص تحقق منویات مقام معظم رهبری و با محوریت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور راه اندازی شده است.

مدیرکل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری گفت: با نهایی شدن استقرار پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در شهر تهران و آغاز به فعالیت پنجره واحد فیزیکی مذکور در استان‌های منتخب مدت زمان لازم برای شروع کسب و کار در ایران به کمتر از سه روز کاهش یافت.

وی با بیان اینکه فرآیندهای ثبت اشخاص حقوقی در اجرای برنامه‌های مصوب سازمان ثبت اسناد و املاک کشور الکترونیکی گردیده است و اکثر خدمات بصورت غیرحضوری ارائه می‌گردد بیان داشت: در اجرای قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار و ضرورت ارائه خدمات دستگاه‌ها بصورت مشترک، بر اساس اهداف برنامه تحول قضائی و اجرای مصوبات هیأت مقررات زدایی با استقرار پنجره واحد فیزیکی و ایجاد پیشخوان‌های دستگاه‌های متولی دخیل در این فرآیند (سازمان امور مالیاتی، سازمان تأمین اجتماعی، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و …) با تجمیع خدمات، ضمن ایجاد فضای مناسب برای فعالان کسب و کار با هم پوشانی مدت زمان اجرای خدمات، این امر موجب کاهش چشمگیر مدت زمان در شاخص شروع کسب و کار گردیده که بی ترید این اقدام ضمن ارائه خدمات مطلوب و مشترک به فعالان کسب و کار، موجب بهبود رتبه کشور در فضای کسب وکار می‌گردد.

ادب با اشاره به کاهش زمان لازم برای شروع کسب و کار، افزود: بر این اساس متقاضیان راه اندازی کسب و کار به واسطه «پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار» می‌تواند همزمان با تأسیس شخصیت حقوقی تمامی اقدامات اولیه را در تشکیل پرونده مالیاتی، پلمب دفاتر قانونی و ثبت در سامانه تأمین اجتماعی را ظرف مدت اشاره شده اقدام و کارشان را آغاز کنند.

مدیرکل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در راستای بهبود شاخص کسب و کار راه اندازی شده است و مهمترین موضوعی که در پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار مورد تاکید است، کاهش زمان آغاز به کار یک کسب و کار است.

وی با اشاره به این موضوع که پیش از این بیش از ۷۲ روز برای انجام گام‌های مختلف و لازم کسب و کار زمان نیاز بود، افزود: با راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار ضمن تلفیق خدمات مبادی ذیربط در این امر و با بهره گیری از فن آوری‌های نوین و همچنین حضور و مشارکت اتاق بازرگانی، ابراز امیدواری کرد که این پنجره واحد بتواند رتبه ایران در شاخص کسب و کار بین المللی را ارتقا دهد.

ادب در پایان بیان داشت: در راستای تکالیف اسناد فرادستی دستگاه‌های اجرایی و مبادی متولی صدور مجوز مکلف به ساماندهی و الکترونیکی نمودن مجوزها و ارائه آن بخصوص در اجرای پروژه هویت هوشمند اشخاص حقوقی می‌باشند.

کد خبر 5044561

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =