نقش مردم در جنگ اقتصادی را باور نکرده ایم/حماسه آفرینی مومنانه

بیرجند- رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی برخی دچار خطای محاسباتی شده و ظرفیت های مردمی را باور ندارند، گفت: هنوز در این میدان جنگ به مردم اعتماد نکرده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد زهرایی صبح چهارشنبه در مرحله سوم گام دوم کمک‌های مومنانه در خراسان جنوبی اظهار کرد: دفاع مقدس امروز نوین شده و خاک‌ریزها تغییر یافته است.

وی با بیان اینکه ماهیت جنگ تغییری پیدا نکرده چون مانند گذشته رویارویی جبهه حق و باطل است، ادامه داد: یک روز جنگ نظامی بود و امروز جنگ اقتصادی است.

وی با بیان اینکه در میدان جنگ اقتصادی برخی دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند، بیان داشت: اینها می‌گویند جنگ نظامی را می‌توان با مردم و درون زا اداره کرد و به پیروزی رسید اما در جنگ اقتصادی باید به سراغ کدخداها و کسانی برویم که در این زمینه به ما کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه از دشمن فقط انتظار دشمنی می‌رود، تصریح کرد: ۸ سال دفاع مقدس ضمن احترام به همه یگان‌های نیروهای مسلح اما رمز پیروزی آن مردم پایه کردن جنگ بود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه در آن دوران رمز پیروزی باید بشودها و باید برویم ها بود، ادامه داد: اما در جنگ اقتصادی فعل خواستن ما می‌شود و بشود است و هنوز به باید بشود نرسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه در میدان جنگ اقتصادی هنوز به مردم اعتماد نکرده‌ایم و نقش اساسی را به مردم نداده‌ایم، گفت: در ۸ سال دفاع مقدس حتی اگر کسی اراده نداشت مردم تحمیل می‌کردند اما امروز در میدان جنگ اقتصادی این اتفاق نیفتاده است و مردم هنوز این تحمیل را ایجاد نکرده‌اند.

سردار زهرایی با تاکید بر اینکه بسیج در این زمینه باید ورود کند و در این زمینه الزامی در کار نیست بلکه الهام در کار است، عنوان کرد: بسیج مکتب انسان ساز است و فاصله بین مردم و امام امت را تنظیم می‌کند.

وی با اذعان به اینکه در جنگ اقتصادی مردم هنوز نقش خود را پیدا نکرده‌اند، ادامه داد: امروز در جنگ اقتصادی هم باید تعریف ما همان واژگان دوران دفاع مقدس باشد و مردم خود را به نظام بروکراتیک اداری تحمیل کنند.

زهرایی در ادامه به رزمایش کمک‌های مومنانه اشاره کرد و افزود: رزمایش مرحله اول در ۵۰ روز مردم حماسه آفریدند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی عنوان کرد: در مرحله اول پیش بینی ما توزیع ۳ میلیون بسته معیشتی بود اما با حماسه آفرینی مردم بیش از ۷ میلیون بسته توزیع شد.

وی با بیان اینکه مرحله دوم برای سه مقطع زمانی ذی‌الحجه، محرم و صفر برنامه‌ریزی ها انجام شد، تصریح کرد: برآورد دوماهه ۵۰۰ هزار بسته معیشتی و همین میزان کارت هدیه و جهیزیه بود اما یک میلیون و ۹۹۷ بسته معیشتی و به همین میزان کارت هدیه توزیع شد.

سردار زهرایی با بیان اینکه تا کنون در مرحله دوم مردم هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده است، بیان داشت: مردم حماسه خلق کردند در کمک‌های مومنانه و این تبدیل به یک جریان شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه این جریان و گفتمان عمومی برای انقلاب اسلامی برگ زرینی خواهد بود، گفت: کمک مؤمنانه باید در اقتصاد و اشتغال تسرّی پیدا کند.

کد خبر 5048243

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =