دولت هر ماه ۲ برابر مالیات کل کشور به کارمندانش حقوق می‌دهد

یزد ـ رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: دولت ماهانه ۳۰هزار میلیارد تومان حقوق به کارمندانش می‌پردازد این در حالی است که کل مالیاتی که هر ماه از کل کشور جمع آوری می شود، ۱۵هزار میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیدعلی پارسا ظهر چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات صنعت‌گران و تولیدکنندگان استان یزد اظهار داشت: دولت هر ماه بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان حقوق به کارمندان خود پرداخت می‌کند که این رقم دو برابر مالیاتی است که از کل کشور جمع آوری می‌شود.

وی بیان کرد: تمام مالیات اخذ شده در کل کشور ماهانه حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان است بنابراین مالیات، حتی کفاف حقوق کارکنان دولت را هم نمی‌دهد.

رئیس سازمان مالیاتی کشور عنوان کرد: اگر منابع مالی ما بی‌نهایت هم باشد، باید نظام مالیاتی کارا و عادلانه متناسب با درآمد، مصرف و ثروت داشته باشیم.

پارسا ادامه داد: در تمام دنیا ۸۵ درصد ثروت جامعه در دست ۱۵ درصد جامعه است و بخواهیم و نخواهیم این موضوع وجود دارد و باید قوانین مالیاتی به گونه‌ای باشد که این افراد ۸۵ درصد مالیات را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه در تمام دنیا فرار مالیاتی جرمی غیرقابل بخشش است، افزود: پایانه فروشگاهی به این معنی است که تمام فروشگاه‌های کوچک و بزرگ به سازمان مالیاتی متصل هستند و بر این اساس هم سازمان به صورت عالمانه و سیستمی اقدام به اظهارنامه پیش فرض می‌کنند.

پارسا با بیان اینکه این موضوع غیرقابل خدشه و دبه کردن توسط افراد است، عنوان کرد: این پایانه‌ها به معنی همان دوربین پلیس است که سرعت را ثبت کرده و فرد نمی‌تواند تکذیب کند؛ پایانه‌های فروشگاهی هم جلوی فرار مالیاتی را نمی‌گیرد.

رئیس سازمان مالیاتی کشور ادامه داد: استان یزد در مجموع ۳ هزار میلیارد تومان درآمد برای کشور دارد در حالی که هزینه انجام شده از سوی دولت برای استان یزد بیش از ۶ هزار میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: اینکه یزد به دلیل وصولی بیش از سقف در نظر گرفته از استان‌های برتر کشور است باید مورد تشویق قرار گیرد و بسته مشوقی برای آن در نظر گرفته شود.

کد خبر 5048512

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =