فعالیت۲۳۸صندوق اعتباری خرد زنان/بوم بازار مجازی راه اندازی می شود

بیرجند- مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: ۲۳۸ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در خراسان‌جنوبی فعالیت دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، شراره شیبانی صبح پنج‌شنبه در نشست خبری به مناسبت روز جهانی زن روستایی اظهار کرد: نامگذاری این روز به واسطه تأکید بر نقش زنان جوامع روستایی در تأمین امنیت غذایی است.

مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد جمعیت روستایی خراسان‌جنوبی را زنان تشکیل می‌دهند، بیان‌کرد: نرخ مشارکت اقتصادی این زنان ۲۲ درصد و با ۵۰ درصد سهم اشتغال است.

شیبانی با اشاره به راه‌اندازی صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی از سال ۸۴ در خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: در حال حاضر دومین استان از نظر تعداد صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی هستیم که بی‌شک منجر به ایجاد اشتغال و دسترسی زنان روستایی به منابع مالی می‌شود.

وی افزود: تلاش کرده‌ایم با ایجاد نمایشگاه‌ها و غرفه‌های فروش موقت در مناسبت‌های مختلف و ایجاد بوم بازارها زمینه فروش تولیدات زنان روستایی را فراهم کنیم.

مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ۱۴ بوم بازار در خراسان‌جنوبی در سال گذشته ایجاد کردیم، گفت: در شرایط کرونایی به سمت راه‌اندازی بوم بازارهای مجازی حرکت کرده‌ایم.

شیبانی با اشاره به اینکه از سال ۸۴ تاکنون ۲۳۸ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی ایجاد شده است، بیان‌کرد: این صندوق‌ها هدفمند شده و سه صندوق حمایت از زنان روستایی در خوسف، سرایان و درمیان به ثبت رسید.

وی گفت: یکی از پروژه‌هایی که با همکاری معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و دفتر امور بانوان استانداری خراسان جنوبی و سازمان استاندارد پیگیری کردیم تولید محصول گواهی شده با مشارکت زنان روستایی بود که بسیار ارزشمند است.

مدیرهماهنگی ترویج جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: هر ساله یک برنامه آموزشی در حوزه برنامه‌های آموزشی و ترویجی برای زنان روستایی داریم.

شیبانی در زمینه استانداردسازی تولیدات زنان روستایی برای ایجاد رقابت در بازارهای صادراتی گفت: در این راستا نیز بر اساس دستورالعمل‌ها آموزش‌هایی به زنان روستایی در حوزه‌های مختلف از جمله میزان استاندارد استفاده از کود و در نهایت تولید محصول سال داده شده است.

کد خبر 5049005

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =