وجود مافیا در تأمین قطعات موردنیاز واحدهای بزرگ اقتصادی بررسی شود

کرمان - رئیس کل دادگستری استان کرمان خواستار بررسی وجود مافیا در تأمین قطعات موردنیاز واحدهای بزرگ اقتصادی در استان کرمان از سوی دستگاه‌های نظارتی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله موحد پیش از ظهر چهارشنبه در نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضائی کرمان فعالان اقتصادی را رزمندگان خط مقدم جهاد اقتصادی دانست و اظهار کرد: اخیراً بازدیدهایی از واحدهای اقتصادی و صنعتی استان انجام شده که هدف از این اقدام شناسایی مشکلات و موانع این واحدها و اقدام علمی و عملی برای رفع آنهاست.

موحد با تاکید لزوم عزم همگانی برای تحقق شعار «جهش تولید» بیان کرد: در حال حاضر واحدهای صنعتی با مشکلات متعددی در حوزه‌های بانکی، مالیاتی و تأمین اجتماعی مواجه هستند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه برخی از دستگاه‌های اجرایی از واحدهای صنعتی و اقتصادی حمایت نکرده‌اند، افزود: یکی از مشکلات واحدهای صنعتی استان کرمان این است که صنایع بزرگ از قطعات تولیدی این واحدها استفاده نکرده و در عوض قطعات مشابه را از خارج از کشور وارد می‌کنند؛ این در حالیست که واحدهای داخل استان توان تأمین این قطعات را دارند.

موحد به طرح برخی صحبت‌ها در خصوص وجود مافیا در حوزه خرید قطعات موردنیاز صنایع بزرگ اقتصادی استان کرمان اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های نظارتی باید در این زمینه ورود کرده و بررسی‌های لازم را انجام دهند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه در صورت صحت وجود این مافیا برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت، افزود: چنانچه افراد یا گروه‌هایی مانع از خرید قطعات و محصولات داخلی برای صنایع بزرگ استان می‌شوند، با آنها برخورد خواهد شد.

موحد گفت: برای مجموعه‌های قضائی و نظارتی دشوار است که بدانیم مافیاهایی اجازه خرید از داخل استان و کشور را نمی‌دهند و قطعاً در این زمینه بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد.

پی گیری ایجاد کنسرسیوم تأمین قطعات مورد نیاز صنایع در استان کرمان

رئیس کل دادگستری کرمان ادامه داد: جای تعجب دارد که با وجود اتخاذ سیاست‌های مختلف و اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر، باز هم در زمینه تأمین کوچک‌ترین زیرساخت‌های صنعتی دچار مشکل هستیم.

وی با تاکید بر لزوم شکل گیری عزم و اراده جمعی برای توسعه تولید قطعات مورد نیاز در استان کرمان، تصریح کرد: این اقدام تأثیر بسزایی در حرکت به سمت صنعتی شدن استان کرمان می‌گذارد.

گفت: به منظور ایجاد کنسرسیوم‌های بزرگ تولید قطعات صنایع باید یک همگرایی بین صنایع بزرگ، متوسط و کوچ شکل گیرد.

وی با تاکید بر لزوم توانمندسازی صنایع قطعه سازی، افزود: برای این منظور باید لینک ارتباطی بین واحدهای صنعتی بزرگ و معدنی و واحدهای قطعه سازی ایجاد شود.

موحد با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه صدور مجوزها افزود: مقامات عالی استان کرمان باید در زمینه عدم پاسخگویی دستگاه‌های اجرایی ورود کرده و به این مساله رسیدگی کنند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضائی در مسیر توسعه صنعتی و معدنی استان حامی مجموعه‌های بزرگ اقتصادی است، بیان کرد: مراجع مربوطه دولتی و خصوصی و همچنین سرمایه گذاران موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاری را به دادستان کرمان اعلام کنند تا مشکلات در این زمینه بررسی و رفع شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: باید ظرفیت‌های قانونی نظارتی در حوزه حمایت از صنایع و نگاه‌های اقتصادی تدوین شود، به این ترتیب دستگاه‌های نظارتی می‌توانند خط قرمزها را به صورت دقیق و مشخص در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهند و در همین محدوده هم از آنها انتظار داشته باشند.

کد خبر 5053233

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =