حسنا شاوش معاون وزير امور خارجه ليبي امروز اخبار مربوط به مذاكره ليبي و اسرائيل براي برقراري روابط ديپلماتيك را رد كرد .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري فرانسه حسنا شاوش معاون وزير امور خارجه ليبي امروز در گفتگو با خبرگزاري دولتي ليبي گزارشهاي اسرائيل مبني بر تصميم طرابلس براي ايجاد روابط سطح بالا با مقامات اسرائيلي را انكار كرد .
وي گفت :" مقامات ليبي گزارشهايي را كه اخيرا اسرائيل در باره تصميم ليبي براي گسترش روابط با اسرائيل منتشر كرده است به دقت بررسي كرده اند و آنها را دروغ محض يافتند . "
اين در حالي است كه منابع سياسي اسرائيل پيش ازاين از ديدار معاون وزير امور خارجه  اسرائيل با يك مقام عالي رتبه ليبي براي گسترش روابط  خبر داده بودند .
شاوش اين اخبار را شايعه خواند و گفت :" كساني كه اين گزارشها را منتشر مي كنند بايد براي اثبات آنها مدرك بياورند و دقيقا بگويند كه اين ديدارها در چه تاريخي و در چه مكاني انجام شده اند و چه افرادي در آنها حضور داشته اند .
شاوش در رابطه با خبر تشكيل جلسه با حضور مقامات اسرائيل و ليبي در پاريس گفت :" در زمينه چنين جلسه اي توضيحي نداريم."
اين درحالي است كه شالوم وزير امور خارجه اسرائيل شخصا احتمال گفتگو با مقامات طرابلس را رد نكرده بود و گفته بود :" اسرائيل از مذاكره با ليبي استقبال مي كند. "
 

کد خبر 50544

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =