كسي گل رز را در بسته بندي سيم خاردار هديه نمي كند

امير دريابان علي شمخاني وزير دفاع و پشيتباني نيروهاي مسلح گفت: گل رز را بايد در برگ سبز تقديم كرد. اما وقتي گل رز را روانه كرده اما بعد مجموعه اي از بايدها را مطرح كنيم اين در حقيقت سيم خاردار كشيدن به دور گل است.

به گزارش خبرنگار سياسي "مهر " وي عصر امروز در جمع خبرنگاران و با تاكيد بر اينكه تحليل غلط آمريكايي ها از وضع داخلي ايران هميشه آنها را به تصميمات غلط هدايت مي كند افزود:  تصويري كه آمريكايي ها از نقش منطقه اي ايران داشته اند هم تصوير غلطي بود .
وي افزود: آنها در ذهن خودشان اين مساله را جا انداخته بودند كه ايران در يك كار برنامه ريزي شده حزبي و سياسي غير خودي مي تواند تضعيف شود ؛ يا با تحريك برخي از نيازهاي اجتماعي جنبشي عليه ايران ايجاد خواهد شد .
شمخاني خاطرنشان كرد: بهره برداري سوء آمريكا  از 18 تير 78  و ادامه  آن در 20 خرداد 82  كه حادثه اي نه ناشي از كاركرد احزاب سياسي غير خودي  و نه ناشي از چيزي كه آنها جريان دموكراسي  نامگذاري مي كردند نبود و آمريكائي ها فهميدند كه تحليل غلطي داشتند .
وزيردفاع تاكيد كرد: آمريكايي ها در بررسي نقش منطقه اي ايران احساس كردند ايران كشوري پايدار وباثبات است و بيشترين نماد دموكراسي در منطقه را دارد كه نمي توان آن را ناديده گرفت.
وي افزود: آمريكايي ها از سويي براي تكميل زنجيره افزايش محبوبيت نومحافظه كاران اين كشور نيازمند اين نمايش بودند.

 

کد خبر 50552

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =