تقدیر بانک مرکزی از نقش ذوب آهن در بازگشت منابع ارزی

بانک مرکزی از نقش ذوب آهن اصفهان در صادرات غیر نفتی و بازگشت منابع ارزی تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ذوب آهن اصفهان، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با اهدا لوح سپاس به منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، از نقش این شرکت در صادرات غیرنفتی، ایجاد درآمدهای ارزی جهت تأمین نیازهای وارداتی، حفظ تولید، اشتغال، استمرار صادرات غیر نفتی و بازگشت منابع ارزی حاصل از صادرات به چرخه رسمی اقتصادی کشور تشکر و قدردانی کرد.

متن این لوح سپاس بدین شرح است:

جناب آقای مهندس یزدی زاده

مدیرعامل محترم شرکت ذوب آهن اصفهان

تولید و صادرات غیرنفتی نقش معناداری در رشد و توسعه اقتصادی کشور، حفظ ارزش پول ملی و ثبات بازار ارز و بخش‌های واقعی و مالی اقتصاد دارد. در این خصوص با توجه به وضعیت کلان اقتصادی و غیر اقتصادی کشور از یک سو و وضع شدیدترین و بی سابقه ترین تحریم‌های بین المللی علیه کشور ایران، به ویژه در بخش‌های بانکی و نفت، از سوی دیگر، نقش صادرکنندگان غیر نفتی در خط مقدم جنگ اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

از این رو نظر به اینکه در عرصه جنگ تمام عیار اقتصادی، طی سال‌های اخیر نسبت به صادرات غیر نفتی و ایجاد درآمدهای ارزی جهت تأمین نیازهای وارداتی کشور اقدام نموده اید، بدین وسیله از تلاش‌های جنابعالی در جهت حفظ تولید، اشتغال، استمرار صادرات غیر نفتی و بازگشت منابع ارزی حاصل از صادرات به چرخه رسمی اقتصادی کشور تشکر و قدردانی می‌شود و به این مناسبت لوح سپاس به حضورتان تقدیم می‌شود. امید است همواره در تولید، ایجاد و حفظ اشتغال، سرمایه گذاری و صادرات غیر نفتی پیروز و سربلند باشید.

عبدالناصر همتی

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

کد خبر 5055215

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =