برنامه بسیج زنان برای ارتقا مهدهای قرآنی و آموزش کودکان

رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفت: قرار است با همکاری مجلس، در زمینه ارتقا مهدهای قرآنی و فعالیت تخصصی در حوزه کودک اقدامات بیشتری انجام شود.

مینا بیابانی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص همکاری بسیج جامعه زنان با مجلس به ویژه فراکسیون زنان گفت: تاکنون جلسات و تعاملاتی با نمایندگان مجلس در راستای طرح‌ها و مسائل حوزه زنان و خانواده داشته‌ایم و بر لزوم اجرای طرح‌های مشترک در این زمینه نیز تاکید شده است.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور در خصوص حوزه کودک نیز عنوان کرد: یکی از عرصه‌هایی که بسیج جامعه زنان در آن فعالیت دارد، مهدهای قرآنی کودکان است. در همین راستا و به منظور فعالیت تخصصی در حوزه کودک صحبت‌ها و جلساتی را با مجلس و فراکسیون زنان برای ارتقا فعالیت بسیج در حوزه مهدهای قرآنی داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: بسیج جامعه زنان دارای سه هزار مهد قرآنی در سراسر کشور است و این مهدها سال‌هاست که در حال فعالیت و تولید محتوا هستند. تولید کتب آموزشی مخصوص کودکان ۳ تا ۵ سال و ۵ تا ۶ سال از جمله اقدامات مؤثر بسیج در حوزه کودک بوده است.

رئیس بسیج جامعه زنان ادامه داد: به علاوه یکی از موضوعات مهم در حوزه کودک آموزش مربیان بوده و به همین منظور نیز همواره دوره‌های آموزشی برای مربیان برگزار کرده‌ایم. برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزش شاخص‌های تربیت فرزندان به والدین نیز از اقدامات بسیج در حوزه کودک است.

بیابانی تاکید کرد: یکی از اقدامات ما برای ارتقا فعالیت خود در حوزه کودک همکاری با دیگر نهادها است. در همین راستا نیز در جلسه با شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده و نمایندگان مجلس در خصوص ارتقا فعالیت در حوزه کودک برنامه‌ریزی هایی انجام شده است. این همکاری نیز در زمینه تولید محتوا و تولید کتب کودکان است.

وی افزود: مباحث جمعیتی و افزایش جمعیت یکی از مهمترین مواردی بوده که بسیج زنان درباره آن با مجلس تعامل داشته و به منظور افزایش جمعیت نیز طرح‌هایی را در این زمینه داده‌ایم. در این طرح‌ها تمرکز ما بر اقناع خانواده‌ها برای افزایش فرزندآوری از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی است.

کد خبر 5055359

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =