انحراف افکار عمومی با اهانت به پیامبر خاتم(ص)/ هنرمندان ورود کنند

سبزوار ـ رئیس اداره تبلیغات سبزوار گفت: رئیس جمهور فرانسه برای فرار از مشکلات داخلی و انحراف افکار عمومی به پیامبر خاتم(ص) اهانت کرده که قطعا نتیجه آن با آنچه در ذهن می‌پرواند، متفاوت است.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس یک روز قبل از دادگاه رسیدگی به پرونده ۱۳ فرد متهم به «دست داشتن در حادثه تیراندازی در دفتر این نشریه در سال ۲۰۱۵»، در شهریور سال جاری کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم (ص) را که در همان سال منتشر کرده بود، بازنشر کرد و نویسنده سرمقاله این هفته نشریه مزبور ضمن بازنشر کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص) نوشت: «این تصاویر به تاریخ تعلق دارد و تاریخ را نه می‌توان دوباره نوشت و نه می‌توان آن را پاک کرد».

رئیس جمهور فرانسه در اقدامی گستاخانه این اقدام توهین آمیز را با آزادی بیان و عقیده در کشورش مرتبط دانسته و گفته که کشورم از آزادی بیان و عقاید برخوردار است.

که این صحبت‌های مکرون در حمایت از توهین به پیامبر اعظم (ص) در کشورش، باعث اعتراضات متعدد مردمی در اقصی نقاط جهان و تحریم کالاهای فرانسوی توسط مسلمانان شد.

در همین رابطه حجت الاسلام علی‌اصغر ابراهیمی فرد، امام جمعه حکم‌آباد سبزوار در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کشورهای مسلمان باید سفرا و دیپلمات‌های فرانسوی را احضار و در این رابطه بازخواست کنند، گفت: حداقل اقدام، دادن تذکر به مسئولان فرانسوی و رئیس جمهور فرانسه است تا بار دیگر به پیامبر عظیم‌الشان اسلام (ص) و مسلمانان جهان اهانت نکنند.

محکومیت اهانت به پیامبر (ص) با زبان هنر

حجت الاسلام ابراهیمی فرد با بیان اینکه هنرمندان و صاحبان قلم و اندیشه وظیفه دارند تا با ابزارهای هنری این اهانت رئیس جمهور فرانسه را با زبان هنر و قلم به بهترین روش محکوم کنند، افزود: رهبر معظم انقلاب با بیان هولوکاست خواستند به جهانیان بفهمانند مسئله فلسطین زنده است و باید مردم به جای اختلاف، از مسئولان فرانسوی خواستار توضیح درباره کودک‌کشی در فلسطین و پاسخگویی جنایات و اعمالشان باشند.

امام جمعه حکم‌آباد همچنین با درخواست از نقاشان و صاحبان هنر تصویری برای به تصویر کشیدن محکومیت اهانت به پیامبر اسلام (ص)، اضافه کرد: مردم مسلمان با استفاده از فضای مجازی به جای تجمع در فضای حقیقی که با سفارش ستاد کرونا منع شده، این اهانت را به مسلمانان جهان محکوم کنند.

همچنین حجت الاسلام سیدقاسم دهقانی، امام جمعه خوشاب در گفتگو با خبرنگار مهر با محکومیت اقدام رئیس جمهور مردم فرانسه در اهانت به پیامبر اعظم (ص) و مقدسات مسلمانان جهان، گفت: تمام انبیا الهی در وجود پیامبر اعظم (ع) حضرت محمد مصطفی (ص) خلاصه شده و دشمنان اسلام با اسلام هراسی و رفتارهای ناشایست نمی‌توانند عظمت و شکوه اسلام را ببینند.

رشد فزاینده اسلام‌گرایی در فرانسه

وی با تاکید بر اینکه از حکومتی که در کارنامه سیاه حکمرانی خود، کشتار، آزار و تحقیر یک میلیون مسلمان مظلوم الجزایری و تجاوز و هتک حرمت و تحقیر صدها هزار انسان بی‌پناه را در آفریقا ثبت کرده، این اقدامات موهن جای شگفتی ندارد، افزود: مطابق آمار و مستندات موجود، این کشور اروپایی، با رشد فزاینده اسلام گرایی روبرو است و ادامه این روند، دولتمردان فرانسوی را با نگرانی‌های زیادی مواجه ساخته است.

نماینده ولی فقیه در خوشاب با اشاره به اینکه رئیس جمهور فرانسه با توهین به پیامبر اسلام (ص) حقارت و کینه خودش را نسبت به مسلمانان نشان داد، افزود: توهین به اسلام این پیام را به فریب خوردگان غربی در داخل کشور مخابره می‌کند که دنیای غرب عقیده‌اش نسبت به مسلمانان چگونه است و فرهنگ غربی در مقابل مسلمانان چه رفتاری از خودش دارد.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و اروپا، در مصاف با اسلام و موج بیداری اسلامی، دچار شکست‌های راهبردی شده و از چهره‌سازی و جریان‌سازی بدلی برای مخدوش کردن چهره تابناک اسلام عاجز مانده است

وی با اشاره به اینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی و اروپا، در مصاف با اسلام و موج بیداری اسلامی، دچار شکست‌های راهبردی شده و از چهره‌سازی و جریان‌سازی بدلی برای مخدوش کردن چهره تابناک اسلام عاجز مانده است، افزود: غرب با توهین و اهانت به پیامبر اعظم (ص) درصدد برآمده تا با نقشه سازمان‌ها و اندیشکده‌های صهیونیستی، جبهه جدیدی را علیه اسلام و مسلمانان گشوده و انتقام شکست‌های جبران ناپذیرشان را این بار در این گونه اقدامات موهن و ضد انسانی بگیرند.

امام جمعه خوشاب با ابراز اینکه حضرت محمد (ص) افق روشنی را برای تمام مسلمانان و جهان بشریت ترسیم کرده با اشاره به ادعای آزادی در غرب، گفت: اهانت کنندگان به پیامبر (ص)، مدعی آزادی توهین به اسلام و مسلمین و ائمه اطهار (ع) هستند ولی حتی تحمل دیدن و شنیدن کوچک‌ترین مطلبی درباره هولوکاست را ندارند و با شدیترین نحوه با آن برخورد و انسان‌ها را زندانی و شکنجه می‌کنند.

حجت‌الاسلام دهقانی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان فرانسوی، گفت: توهین و اهانت به پیامبر (ص) در تمام دنیا و از طرف تمام مسلمانان جهان محکوم است.

وی اضافه کرد: به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دوری از اجتماعات، برگزاری راهپیمایی از طرف مردم در حال حاضر میسر نیست و می‌توان از شیوه‌های مجازی برای محکومیت این اهانت استفاده کرد.

همچنین در همین رابطه حجت الاسلام سیدجواد سجادی‌نژاد، رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار به خبرنگار مهر گفت: ما ضمن محکوم کردن اقدام توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه و اهانت به پیامبر اعظم (ص) می‌توانیم بگوییم این کار رئیس جمهور فرانسه از روی اسلام هراسی و اسلام ستیزی انجام شده و می‌دانیم که این رفتارهای ناشایست به صورت هدفمند و با اغراض سیاسی بوده است.

اهانت مکرون به پیامبر (ص) برای فرار از مشکلات داخلی بوده است

وی با تاکید بر اینکه رفتار اهانت آمیز منتخب مردم فرانسه نتیجه عکس خواهد داشت، افزود: رئیس جمهور فرانسه برای فرار از مشکلات داخلی و انحراف افکار عمومی دست به چنین کارهای توهین آمیز زده و قطعاً نتیجه آن با آنچه در ذهن می‌پرواند، متفاوت خواهد بود.

حجت الاسلام سجادی نژاد با اظهار اینکه توهین به حضرت محمد مصطفی (ص) که رحمت للعالمین است، توهین به عشق و ارادت و مقدسات شش میلیارد انسان در جهان است، عنوان کرد: توهین و اهانت به مقدسات مسلمانان در جهان ثابت کرده است باعث تنفر انسان‌ها می‌شود و نتیجه آن، برگشت به خود شخص توهین کننده است.

کد خبر 5058974

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha