خسارت ۱۰۰ میلیارد تومانی محصولات کشاورزی اصفهان درسرمازدگی اخیر

اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در سرمازدگی مهرماه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به محصولات کشاورزی وباغی استان اصفهان وارد شد.

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به دو نوبت سرمازدگی محصولات کشاورزی و باغی در استان اصفهان در سال ۹۹ اظهار داشت: سرمازدگی در فروردین ماه با خسارت ۵۰ میلیارد تومانی به یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی و هزار و ۹۰۰ هکتار از باغات استان اصفهان همراه بود.

وی افزود: در مهرماه هم سرمازدگی زودرس در استان اصفهان گزارش شد که ذرت‌های علوفه‌ای در ۱۲ شهرستان استان اصفهان را تحت تأثیر قرار داد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به سرمازدگی ذرت‌های علوفه‌ای در ۱۱ هزار هکتار از اراضی زراعی تصریح کرد: ۲۰ تا ۸۰ درصد از ذرت‌های علوفه‌ای در اراضی کشاورزی اصفهان خسارت غیرقابل جبران دیدند.

وی افزود: ۳۷۰ هکتار از باغات انگور، سیب درختی و انار در مهرماه دچار خسارت سرمازدگی شد که جمعاً در مهرماه ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به محصولات زراعی و باغی را به همراه داشت.

شیشه فروش با تاکید بر اینکه تنها راهکار جبران خسارت‌هایی نظیر سرمازدگی، بیمه محصولات کشاورزی است، اظهار داشت: از صندوق بیمه کشاورزی درخواست شد نسبت به رفع مسائل بیمه‌ای اقدام کند و با تعدیل تعرفه‌ها و پرداخت سریع غرامت، کشاورزان در راستای بیمه محصولات ترغیب شوند.

وی با اشاره به پرداخت ۴۷ میلیارد تومان غرامت توسط صندوق بیمه کشاورزی تصریح کرد: مقرر شد از این پس، اداره کل هواشناسی در همکاری با سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان به وسیله «سامانه وضعیت پایش» شرایط جوی را به کشاورزان را اطلاع رسانی کند.

کد خبر 5061860

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =