محدودیت های کرونایی به مطب های پزشکان شیراز  رسید

شیراز - فعالیت مطب ها بنابر تصمیم نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا در استان فارس محدود شد.

به گزارش خبرنگار مهر، خبرگزاری مهر اخیراً گزارشی در خصوص خطرناک بودن وضعیت مطب‌های پزشکان در بحث وجود ویروس کرونا منتشر شد که این موضوع در جلسه امروز ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس مورد بحث قرار گرفت.

رئیس دانشگاه در یکصد و نود و هفتمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا در استان فارس با بیان اینکه مجموعه سلامت دانشگاه روزهای سختی را سپری می‌کند، تاکید کرد: در این روزها بیش از همه به احساس مسؤولیت عمومی نیاز داریم تا بتوانیم در بازگشت سلامت به جامعه، گام‌های پرتوان‌تر برداریم.

مهرزاد لطفی ادامه داد: مجموعه سلامت در طول بیش از هشت ماه گذشته، به صورت شبانه روزی و حتی تا پای جان در کنار مردم استان و بیماران بوده اند و اکنون در این شرایط بحرانی نیاز است تا مردم نیز بیش از گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همراه مدافعان سلامت باشند.

او با اشاره به اعمال برخی محدودیت‌ها در روزهای اخیر در استان و آغاز محدودیت‌های جدید از امروز در کشور، از محدودیت فعالیت مطب‌ها در هفته آینده به عنوان راهکاری برای کاهش رفت و آمدها و محدود شدن زمینه‌های شیوع بیماری خبر داد.

رئیس دانشگاه در ادامه این نشست با پیگیری اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف دانشگاه، برگزاری دوره‌های آموزشی برای گروه‌های مختلف کادر درمان و افزایش آمادگی در برابر شرایط بحرانی کنونی را مورد تاکید قرار داد.

دکتر لطفی همچنین پیگیری وضعیت مبتلایان و طی شدن دوره قرنطینه به صورت کامل برای کاهش زمینه‌های انتقال چرخه‌های بیماری را در دستور کار اعضای این ستاد قرار داد.

رئیس دانشگاه ضمن بررسی روند اجرای مصوبات نشست‌های پیشین و تعیین تصمیم گیری های جدید برای پیشبرد بهتر برنامه‌ها، آخرین وضعیت سلامت اساتید و کارکنان مبتلا به کرونا را مورد پیگیری قرار داد.

برنامه ریزی برای توسعه تخت‌های بیمارستانی و پیگیری آخرین وضعیت تخت‌های افزوده شده طی روزهای اخیر در بیمارستان‌های استان، دیگر محور مهم نشست امروز این ستاد بود. بررسی آخرین وضعیت ابتلاء در شهرها و مناطق مختلف استان، روند نمونه گیری ها، وضعیت پذیرش و بستری بیماران عادی و نیازمند مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌ها، از دیگر محورهای مورد ارزیابی رئیس دانشگاه در این نشست بود.

کد خبر 5063757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =