اشغال تخت برای بستری بیماران کرونایی در زنجان افزایش یافته است

زنجان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان،گفت: میزان اشغال تخت از ۲۶۹ نفر به ۶۳۲ نفر رسیده است و بیماری کرونا دراستان زنجان همچنان با وضعیت خیلی بدی جلو می‌رود.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه میزان بستری‌های کرونا در استان زنجان در تیرماه ۴۰ الی ۵۰ نفر بود، گفت: امروز میزان بستری‌ها بین ۸۲ تا ۱۲۳ نفر است.

وی با بیان اینکه فوتی‌های کرونا در استان زنجان رو به افزایش است، اظهار کرد: ۴۱ بیمار بدحال در آی سی یو بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت: تعداد بیماران بستری در آی سی افزایش یافته و این نشان می‌دهد که مردم بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت نکردند.

قزلباش تاکید کرد: میزان اشغال تخت در تیرماه از ۲۶۹ نفر امروز به ۶۳۲ نفر رسیده است و بیماری کرونا دراستان زنجان همچنان با وضعیت خیلی بدی جلو می‌رود.

وی با بیان اینکه سن فوت بیماران کرونایی در استان ۷۱ تا ۷۴ سال است، ابراز داشت: هزار و ۲۰۰ تخت برای بیماران کرونایی در استان پیش بینی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه طی ۹ ماهه بیش از ۷۷ هزار نمونه گیری و آزمایش کرونا در استان زنجان گرفته شده است، گفت: تعداد ۲۷ هزار و ۵۷۴ نفر بیمارسرپایی و بستری‌های ما بودند.

قزلباش با بیان اینکه طی ۹ ماهه ۱۴ هزار و ۳۲۶ نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند، گفت: در آبان ماه هشت هزار و ۵۰۰ نفر مراجعات سرپایی به مراکز درمانی استان را داشتیم.

کد خبر 5064151

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =