۸ کمیته‌ برای رفع مشکلات بانوان در شهرداری اهواز تشکیل شد

اهواز- نماینده ویژه شهردار اهواز در پیگیری امور بانوان از تشکیل هشت کمیته در شهرداری اهواز با هدف رفع مشکلات مرتبط با حوزه بانوان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نیره شهریسوند ظهر امروز در نخستین جلسه اعلام و معرفی کمیته‌های مرتبط با مسائل بانوان در شهرداری اهواز، به بیانات مقام معظم رهبری در این زمینه اشاره کرد و گفت: نیمی از جمعیت بشریت را زنان تشکیل می‌دهند؛ بنابراین اگر نگاه کاوشگر انسان بخواهد نقش وی را با نقش‌های دیگر مقایسه کند، می‌بیند که نقش آن حساس‌ترین، ظریف‌ترین، ماندگارترین و مؤثرترین نقش‌ها در مسیر بشریت به سوی کمال است.

وی با بیان اینکه از دیدگاه اسلام میدان برای فعالیت‌ها و تلاش‌های علمی، اقتصادی و سیاسی زنان کاملاً باز است، افزود: حضرت خامنه‌ای معتقد هستند اگر کسی بخواهد با استناد به بینش اسلام، بانوان را از کار علمی و نیز از تلاش اقتصادی، سیاسی و اجتماعی باز دارد، خلاف حکم خدا عمل کرده است.

نماینده ویژه شهردار اهواز در پیگیری امور بانوان به لزوم اقدامات عملیاتی مبتنی بر نگاه ویژه در حوزه بانوان تأکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری همواره بر توجه ویژه مسئولان به حوزه بانوان تأکید دارند و در فرمایش‌های حضرت خامنه‌ای، استفاده از ظرفیت‌های بانوان در حوزه‌های مختلف به صورت خاص تأکید شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: جامعه امروز نیازمند توانمندسازی زنانه است اما توانمندسازی ما در جامعه به توانمندسازی مقطعی و اقتصادی خلاصه شده است؛ هرگاه یک زن بخواهد در زمینه‌های علمی، سیاسی و یا اقتصادی پیشرفت کند باید از نظر روان شناختی توانمند شود؛ زنانی که اعتماد به نفس دارند، می‌توانند در تمام عرصه‌ها پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

شهریسوند به فعالیت‌های انجام شده در گذشته اشاره کرد و افزود: با مشورت اعضای امور بانوان که از بانوان توانمند اهواز تشکیل شده است، تشخیص بر این شد که هشت کمیته در این زمینه تشکیل شود و مشکلات مرتبط با حوزه بانوان در این کمیته‌ها دسته‌بندی شوند.

وی با اشاره به هدف از تشکیل این کمیته‌ها، بیان کرد: به واسطه این هشت کمیته قرار است مشکلات بانوان اهوازی با کمک آنها، به ترتیب و البته به مرور زمان رفع شوند؛ بی‌شک در ارائه طرح‌ها و اجرای آن، توجه به آرامش و امنیت زنان و تأمین نیازهای بانوان، مدنظر خواهد بود.

نماینده ویژه شهردار اهواز در پیگیری امور بانوان با بیان اینکه پیشنهادها و نظرات دیگران را پذیرا هستیم، یادآور شد: در روزهای گذشته با سازمان‌های مختلفی نشست‌ها و رایزنی‌هایی انجام شد که خروجی این جلسات انتخاب نمایندگانی برای کمیته‌ها بوده است به طوری که روئسای کمیته‌ها نماینده آن سازمان‌ها در شهرداری اهواز خواهند بود؛ البته همه اعضا به صورت افتخاری فعالیت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی به ویژه در بحث بانوان از جمله برنامه‌های اولویت‌دار ما است، افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده برنامه‌های مدون بسیار مهمی در راستای توانمندسازی و ارتقای جایگاه زنان توسط مجموعه مدیریت شهری و امور بانوان شهرداری اهواز اجرایی می‌شود.

شهریسوند بیان کرد: ماهنامه‌ای برای بانوان شهرداری خواهیم داشت که فعالیت کمیته‌ها و اخبار بانوان در ماهنامه به آنها ارائه می‌شود.

به گزارش مهر، در این جلسه هشت کمیته تحت عنوان کمیته‌های فرهنگی، اشتغال، علمی و پژوهشی، هنری، حقوقی، ورزش، روانشناسی و پزشکی معرفی و اعلام شد که پیرامون این کمیته‌ها بحث و تبادل نظرهایی صورت گرفت.

کد خبر 5064331

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =