آینده خبرنگاران کتاب روشن است

دبیر جشنواره کتاب و رسانه گفت: با وجود همه تنگناها، خبرنگاران خوبی در حوزه کتاب داریم و چشم انداز آینده را مثبت می‌بینم.

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه رادیویی تقاطع فرهنگ در گفتگو با امیدعلی مسعودی دبیر نوزدهمین جشنواره کتاب و رسانه از آنتن رادیوگفتگو پخش شد.

مسعودی در این‌برنامه گفت: همواره به دوستان خبرنگار تاکید دارم با ورود به خبرگزاری‌ها یا مطبوعات، حوزه‌ای تخصصی برای خود انتخاب کنند و مهم ترین حوزه را کتاب می‌دانستم. هر فرد با صرف زمان زیاد برای مطالعه کتاب، در رعایت فرهنگ عمومی و نیز تصمیم گیری‌های مهم زندگی، از توفیق بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی مردمان آرام و با فرهنگ را، اهلِ مطالعه معرفی کرد و در این میان به ژاپنی‌هایی اشاره کرد که هر یک در طول شبانه روز 2 روزنامه مطالعه می‌کند.

این‌کارشناس سواد رسانه‌ای با ابراز تاسف نسبت به پایین بودن شمار کمی چاپ روزنامه‌ها در کشور گفت: پایمردی خبرنگاران حوزه کتاب قابل تقدیر است و شخصا شاهد نوعی پختگی در میان آن‌ها هستم. پوشش خبری حوزه کتاب بین سایر محورهای موضوعی در خبرگزاری‌ها مثبت است. با وجود همه تنگناها، خبرنگاران خوبی در این حوزه داریم و شخصا چشم انداز آینده را مثبت می‌بینم.

مسعودی لزوم به کارگیری شیوه‌های نوین مقاله‌نویسی و آموزش آن را در سطح مراکز علمی و دانشگاهی متذکر شد و گفت: متاسفانه زنگ انشاء را به ورزش اختصاص می‌دهیم؛ در حالیکه کار را باید از پایه آغاز کنیم.

دبیر جشنواره کتاب و رسانه درباره کم و کیف آئین نامه‌ این رویداد فرهنگی گفت: خبرنگاران نقدی اساسی به این جشنواره وارد می‌دانند که چرا دبیرخانه دائمی برپا نیست. این نقد، وارد و صحیح است.

وی همچنین از موافقت‌ها با برپایی مکان دائمی برای این جشنواره خبر داد و گفت: از این‌رو از تمام عزیزانی که همراه و همگام ما هستند، دعوت کرده و کارها را هر چند ماه یکبار بررسی می‌کنیم. خبرنگاران این‌حوزه قلم و نگاه خوبی دارند و شخصیت‌هایی ممتاز هستند. لزوم خواندن کتاب فرصت خوبی پیش روی این خبرنگاران است و نویسندگان سایر سرویس‌ها بدلیل درگیری در متن حوادث روز، فرصت کمتری برای خوانش کتاب دارند.

کد خبر 5066177

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =