تحریم باسیل با هدف ایجاد فتنه و دودستگی میان لبنانی هاست

عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان اعلام کرد: تحریم‌ها علیه باسیل نیات شوم آمریکا برای ایجاد فتنه و دودستگی میان لبنانی‌ها را آشکار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، حسن عزالدین عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان اعلام کرد: آمریکاییها با باج گیری از طریق تحریم‌ها علیه باسیل چه می‌خواهند؟ چه کسی دولت آمریکا را قیم دنیا کرده است؟ سیاست‌های دولت آمریکا در دنیا نمایانگر هدف آن در تثبیت قانون آمریکا با نادیده گرفتن قوانین کشورهاست.

وی افزود: تحریم‌ها علیه باسیل نیات شوم آمریکا برای ایجاد فتنه و دودستگی میان لبنانی‌ها را آشکار می‌کند.

حسن عزالدین بیان کرد: ما همبستگی خود را با باسیل در برابر اقدامات ظالمانه آمریکا که به مثابه تعدی به حاکمیت ملی لبنان است، ابراز می‌داریم.

وی گفت: تحریم‌های آمریکا تعدی به حاکمیت و قوانین داخلی لبنان است. آمریکا به جای اینکه در گشودن بحران‌های لبنان در شرایط حساس به آن کمک کند، جبران باسیل را تحریم می‌کند.

این در حالی است که روز گذشته، «جبران باسیل» وزیر خارجه سابق لبنان و رئیس جریان ملی آزاد این کشور که به تازگی توسط آمریکا تحریم شده است، اعلام کرده بود: آمریکایی‌ها به دنبال ایجاد فتنه در لبنان هستند و در جریان حضور من در کابینه در سال ۲۰۱۷ این تلاش‌های فتنه انگیز خود را افزایش دادند. آمریکایی‌ها به دنبال قطع روابط ما با حزب الله هستند. من به آنها گفتم که مزدور آمریکایی‌ها نیستم. ما خواهان اجرای تحقیقات در خصوص آنچه که رخ داده هستیم و می‌خواهیم روابط خود را با دولت جدید آمریکا گسترش دهیم. آمریکا از ترور سیاسی در جهان در راستای اهداف خود استفاده می‌کند. من این مسأله را به صورت حقوقی پیگیری می‌کنم. عامل اصلی این تحریم‌ها اسرائیل است چرا که هدف قرار دادن مسیحیان در لبنان و بیرون کردن آنها از منطقه به نفع تل آویو است. آمریکایی‌ها از عناصر داعش حمایت می‌کنند. ما تا آخرین نفس مقاومت می‌کنیم. ما با وجود اختلاف نظرها، تاکنون ندیده‌ایم که ایران علیه ما تحریمی را وضع کند یا ما را تهدید کند چرا که این کشور به ما احترام می‌گذارد.

جریان ملی آزاد لبنان هم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که تحریم‌های اعمال شده علیه جبران باسیل رهبر این جریان و وزیر خارجه سابق لبنان، یک اقدام انتقام جویانه به شمار می‌رود.

در این بیانیه آمده است: این تحریم‌ها در راستای سو استفاده از قوانین آمریکا برای انتقام جویی از جبران باسیل به دلیل موضع گیری های ملی وی اعمال شده است.

جریان ملی آزاد لبنان حمایت کامل خود را از جبران باسیل اعلام کرده و از دولت آمریکا خواسته بود که از این تصمیم ظالمانه خود در قبال وی عقب نشینی کند.

این جریان سیاسی اعلام کرد که در تصمیم گیری های خود همچنان آزادانه عمل خواهد کرد و دیکته‌های خارجی را نمی‌پذیرد.

پیش از این حزب الله لبنان نیز با صدور بیانیه‌ای تحریم‌های آمریکا علیه جبران باسیل را محکوم کرده بود.

کد خبر 5067385

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =