بازنگری در نظام پژوهشی مازندران ضروری است

ساری- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران، بازنگری در نظام پژوهشی استان را ضروری دانست و گفت: ترسیم نقشه نوآوری در استان الزامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، مفید غلامی راد صبح چهارشنبه در کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت دانشگاه‌ها برای حل مسائل منطقه‌ای استان، اظهار داشت: باید روند دانشگاه‌ها با به سمت نسل چهارم سوق دهیم درحالی که بسیاری از دانشگاه‌های ما در نسل اول و دوم گیر کرده اند.

وی ادامه داد: هنوز به نسل سوم دانشگاهی نرسیدیم در حالی که تئوری‌های حکمرانی به ایجاد دولت کارآفرین تاکید دارند نتوانستیم دانشگاه کارآفرین ایجاد کنیم.

غلامی با تاکید بر مقوله آمایش دانشگاه‌ها و آموزش عالی در استان یادآور شد: برای مدیریت توسعه منطقه‌ای، دانشگاه‌ها به چه نحوی می‌توانند کمک کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران یادآور شد: دراستان مسیر اداری کار خود را انجام می‌دهد و آموزش عالی مسیر خود را می‌رود و ارتباط مستمر و منسجمی وجود ندارد و باید فعالان دانشگاهی و سازمان‌های مرتبط در این حوزه براساس نگاه آمایشی برنامه ریزی کنند.

وی خواهان ترسیم نقشه نوآوری در سطح استان شد و گفت: نظام برنامه ریزی ما بخشی بوده و منطقه‌ای نیست و هر بخشی طبق قانون پاسخگو است.

غلامی راد به صندوق توسعه فناوری و پژوهش در استان اشاره کرد و گفت: ایجاد مراکز رشد، مراکز و نواحی نوآوری، منطقه ویژه علم و فناوری باید آمایش شوند و تجمع عناوین و مراکز صورت گیرد.

وی خواستار بازنگری نظام پژوهش استان براساس مسئله و فرصت بازنگری شود، گفت: مسائل، فرصت‌های استان بررسی و برای رفع آن و بالفعل کردن آن باید از نظام پژوهشی بهره گرفت.

کد خبر 5068904

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =