امت‌های اسلامی با توکل به خدا به قدرت ذاتی خود برگردند

آیت الله سید محمدتقی مدرسی از امت‌های اسلامی خواست که با توکل به خدا به قدرت ذاتی خود برگردند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدتقی مدرسی از مراجع تقلید در سخنرانی هفتگی خود که به صورت تلویزیونی از دفتر کربلا پخش شد، از امت اسلامی خواستند به جای اینکه در ضعف خود باقی بمانند و به دنبال قدرت‌هایی باشند که از آنها حمایت کنند، بر عناصر قدرت در امت و استفاده از پتانسیل خود برای بهره مندی از قدرت و عزّت اعتماد نمایند.

وی افزود: اینکه بعضی از قدرت‌های سیاسی یا اجتماعی به دنبال حمایت قدرت‌های خارجی هستند، زمینه را برای مزدوری و بی توجهی به وطن و دست کشیدن از عزّت و کرامت فراهم می‌کند.

آیت الله مدرسی با بیان اینکه عراق در سطح مادّی و معنوی، مهد بخشش و کارهای نیکو بود، گفت: بعد از توکل به خداوند سبحان و تمسک به ارزش‌های والا باید به آن قدرت ذاتی بازگردیم.

این مجتهد شیعی برای رسیدن به هدف مذکور دو مسئله اساسی را بیان کرد: اول پاکسازی محیط اجتماعی از فرهنگ‌های غارت، ویرانی و آلودگی رسانه‌ای است. رسانه‌ها باید از بزرگ کردن نقاط منفی و فراموشی نقاط مثبت دوری کنند و هوشیار باشند که به ابزاری در دست صاحبان اموال یا ستمگران قرار نگیرند.

ایشان افزود: سیاستمداران باید میان خود یک منشور و پیمان نامه شرافت امضا کنند تا کسی در روابط خود با دیگری حدود الهی را زیر پا نگذارد و بی حساب و کتاب به دیگری تهمت نزند.

آیت الله مدرسی در پایان گفت: دوم تبدیل شعارها به عمل در واقع و در حقیقت است. این مسئله باید از طریق فعال سازی نقش ملت در توسعه کشور در زمینه‌های کشاورزی، صنعتی و علمی انجام گیرد و کارها و امور محدود به دولت نشود؛ چرا که این مسئله ممکن است به فروپاشی دولت منجر شود.

کد خبر 5071116

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =