کمبود تخت بیمارستانی و «ونتیلاتور» در استان اصفهان

اصفهان – استاندار اصفهان گفت: اصفهان استانی برخوردار نیست به نوعی که ما اکنون تخت بیمارستانی، دستگاه ونتیلاتور، و سی تی اسکن کم داریم و با کمبود پرسنل و کادر درمانی نیز روبرو شده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس رضایی صبح سه‌شنبه در ستاد استانی کرونا که با حضور سعید نمکی، وزیر بهداشت برگزار شد، ضمن قدردانی از کادر درمان و وزارت بهداشت در زمینه مهار و کنترل بیماری کرونا اظهار داشت: مردم ایران اسلامی هیچگاه این خدمات را فراموش نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه در استان اصفهان همه نهادها برای مهار کرونا همکاری داشته‌اند، ابراز داشت: در این زمینه باید توجه داشت که در کاشان همه اختیارات تفویض شده است و هر اقدامی در اصفهان صورت می‌گیرد در کاشان نیز دنبال می‌شود.

استاندار اصفهان ضمن قدردانی از تصویب محدودیت‌های هوشمند گفت: نگرانی خود را نسبت به عدم اعمال قرنطینه ابراز و لزوم توسعه مراکز درمانی را اعلام می‌کنم.

نگران مناطق حاشیه‌ای شهرها هستیم

وی با بیان اینکه نگران مناطق حاشیه‌ای شهرها هستیم، گفت: در این زمینه باید برنامه‌ریزی‌های جدی‌تری دنبال شود، امروز سلامت موضوع مهم و اصلی کشور است و در این زمینه باید نسبت به مناطق حاشیه‌ای توجه ویژه شود.

بیش از ۶۵۰۰ مصوبه کرونایی در اصفهان

وی با اشاره به تشکیل ۹ کمیته در استان اصفهان برای مقابله با کرونا ابراز داشت: بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ مصوبه در این کمیته‌ها در قالب بیش از ۷۰۰ جلسه به تصویب رسیده است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تأمین تجهیزات پزشکی پرداخت شده است، ابراز داشت: همچنین ۶۵ میلیارد تومان به کادر درمان تسهیلات پرداخت شده است.

تولید روزانه ۶ میلیون ماسک در استان اصفهان

وی به توزیع بیش از دو میلیون عدد بسته معیشتی در استان اصفهان در بحران کرونا گفت: تولید روزانه ۶ میلیون ماسک در استان اصفهان از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه بوده است.

رضایی افزود: در حال حاضر در استان اصفهان توان صادرات ماسک را داریم ضمن اینکه روزانه ۲۰ هزار لیتر الکل در استان اصفهان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید کیت سریع تشخیص کرونا در اصفهان با همکاری دو دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه صنعتی انجام شده است، افزود: تأمین اکسیژن مورد نیاز در صنایع بزرگ استان نیز صورت گرفته است.

راه‌اندازی ۳ واحد تولید «ملت بلون» در اصفهان

استاندار اصفهان با اشاره به راه‌اندازی سه واحد تولید «ملت بلون» در استان اصفهان ابراز داشت: آمادگی داریم که ماشین تولید ماسک را به دیگر استان‌ها نیز ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه خط تولید روزانه ۳۵ دوربین غیرتماسی در استان اصفهان راه‌اندازی شده است، گفت: همچنین سامانه دورکاری کیهان نیز در استان اصفهان آغا ز به کار کرد.

رضایی با بیان اینکه محدویت‌های ترافیکی، محدودیت ورود به مراکز تفریحی و بین شهری را در استان اصفهان اجرا کرده ایم، گفت: اقدامات بهداشتی زیادی را در حوزه حمل و نقل عمومی انجام داده‌ایم؛ همچنین توسعه دولت الکترونیک را در دستور کار قرار داده و موفقیت‌های خوبی را نیز به دست آوردیم.

وی ضمن ابراز نگرانی از تعطیلی دو هفته‌ای استان تهران، تصریح کرد: در چنین مواردی شاهد سفر به اصفهان هستیم و این امر نگران کننده است چرا که حتی در اعمال جرایم ۵۰۰ هزار تومانی در اصفهان بیشترین آمار را با تردد بیش از پنج هزار خودرو داشتیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در زمینه امنیتی نیز از ابتدای سال، ۲۰ جلسه و ۱۰۹ مصوبه را داشتیم، گفت: این جلسات بیشتر حول محور آب بوده است.

وی با بیان اینکه همه مراسم‌ها در اصفهان در طول بحران کرونا لغو شده است، ابراز داشت: تنها در زمینه روضه‌های خانگی به مشکل برخوردیم که ضرر آن را نیز در شیوع بیشتر کرونا مشاهده کرده ایم.

رضایی در خصوص کمبود تجهیزات بیمارستانی گفت: اصفهان استان برخوردار نیست، در حال حاضر تخت بیمارستانی و دستگاه ونتیلاتور و سی تی اسکن در استان کم داریم و و با کمبود پرسنل و کادر درمانی نیز روبرو شده ایم.

قیمت آزمایش تشخیص کرونا در آزمایشگاه‌های خصوصی ثابت نیست

وی با بیان اینکه قیمت آزمایش تشخیص کرونا در آزمایشگاه‌های خصوصی ثابت نیست و باید اصلاح این امر مورد توجه قرار گیرد، ابراز داشت: از سوی دیگر باید توجه داشت که در برخی از تریبون‌ها بر خلاف مصوبات ستاد کرونا در اصفهان صحبت می‌شود و این امر کار را برای ما سخت کرده است.

استاندار اصفهان با اشاره به لزوم راه‌اندازی سامانه رصد بیماران مبتلا به کرونا در اصفهان ابراز داشت: این امر قابلیت اجرایی شدن دارد و باید پیگیری شود.

کد خبر 5073549

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =