هماهنگی امنیتی تل آویو با رام الله یک لحظه هم متوقف نشده بود

تحلیلگر معروف جهان عرب اظهار داشت: بر این باوریم که هماهنگی امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم صهیونیستی اصلاً متوقف نشده بود که بخواهد از سرگرفته شود و هماهنگی در اوج خود قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالباری عطوان تحلیلگر جهان عرب در مطلبی در رای الیوم، با اشاره به از سرگیری هماهنگی امنیتی میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی به شماتت مقامات رام الله پرداخته است.

هماهنگی امنیتی با تل آویو به منزله بقای تشکیلات خودگردان است

وی می نویسد: اینکه «حسین الشیخ» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و وزیر امور مدنی تشکیلات خودگردان فلسطین به از سرگیری هماهنگی امنیتی با رژیم اشغالگر و بازگشت روابط به آنچه قبل از تعلیقش در ماه مه گذشته بود، اشاره کرد، هرگز ما را غافلگیر نکرد؛ زیرا ما اصولاً اعتمادی به این گفته های مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین و وعده ها و مسئولان آن نداریم و بر این باوریم که هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی اصلاً متوقف نشده بود که بخواهد از سرگرفته شود و هماهنگی در اوج خود و عمیق تر از هر زمان دیگری است بر این باوریم که هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی اصلاً متوقف نشده بود که بخواهد از سرگرفته شود و هماهنگی در اوج خود و عمیق تر از هر زمان دیگری است؛ زیرا این ستون فقرات این تشکیلات خودگردان و ادامه بقای آن است.

عطوان نوشت: اینکه الشیخ که افسر ارتباط با دشمن صهیونیست است در شبکه های اجتماعی نوشت: «روابط پس از آنکه تشکیلات خودگردان تعهداتی از اسرائیل درباره پایبندی به توافقات امضا شده میان دو طرف دریافت کرد از سرگرفته شد»، دروغی بیش نیست زیرا کابینه اسرائیل با ساخت ۱۲۵۷ واحد مسکونی در بیت صفافه در جنوب قدس اشغالی موافقت کرده است.

وی بیان کرد: این شهرک جدید در جنوب قدس اشغالی ارتباط جغرافیایی میان شهر قدس و بیت لحم را قطع خواهد کرد و یهودی سازی قدس شرقی اشغالی را کامل و مانع از اعلام آن به عنوان پایتخت کشور فلسطین در آینده خواهد شد شهرک جدید ارتباط جغرافیایی میان شهر قدس و بیت لحم را قطع خواهد کرد و یهودی سازی قدس شرقی اشغالی را کامل و مانع از اعلام آن به عنوان پایتخت کشور فلسطین در آینده خواهد شد و نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین مشابه دیگر شهرکها مسئولیت حمایت از آن را برعهده خواهند گرفت.

این تحلیلگر جهان عرب در ادامه می افزاید: اسرائیل طرح الحاق کرانه باختری که الشیخ آنرا بهانه هماهنگی امنیتی قرار داده است، برای یک لحظه هم متوقف نشده است و هر آنچه از تصمیمات درباره متوقف کردن هماهنگی امنیتی گفته شده بود جز نمایشی مضحک نبود و نوعی ریشخند کردن فلسطینی ها بود و تمام اهتمام این تشکیلات خودگردان و رهبران آن بقا و ماندن و گرفتن پول با خواری و خفت از دشمن اسرائیلی است.

عطوان تاکید کرد: این امتیازدهی های ننگ آور و خجالت آور از تشکیلات خودگردان فلسطین، سبب تشویق کشورهای عربی و فراهم آوردن پوشش برای عادی سازی روابط اعراب با رژیم اشغالگر است و از این رو همه مواضع مخالف با این عادی سازی با هدف فرو نشاندن خشم ملت فلسطین بوده و هماهنگی امنیتی از هر توافق عادی سازی هم بدتر است.

وی آورده است: ما این تشکیلات خودگردان و افراد آنرا به خاطر این هماهنگی امنیتی مورد سرزنش قرار نمی دهیم؛ زیرا ما هیچ گامی را باور نکرده و نخواهیم کرد زیرا آنها محکوم به توافق اسلو و پایبندی به همه وعده های آن هستند و این ضربه شدیدی به آرمان فلسطین است؛ اما چرا جنبش های حماس و جهاد اسلامی و جبهه مردمی و دموکراتیک و همه گروههای فلسطینی دیگر در دام این دروغ ها افتادند و برای این تشکیلات مشروعیت برای بهبود شروط روابطش با بنیامین نتانیاهو را فراهم آوردند و برایش وقت خریدند تا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مشخص شود؟

این تحلیلگر جهان عرب می نویسد: همه موضع گیری ها تشکیلات خودگردان و هر آنچه درباره لغو توافق اسلو و تثبیت آشتی و سرو سامان دادن به اوضاع فلسطینی ها از سوی تشکیلات خودگردان مطرح شده بود، همه دروغ از آب درآمد. این از سرگیری هماهنگی امنیتی، خدمت به اشغالگران و ایجاد پوشش برای معامله قرن و طرح الحاق، بر الشیخ و تشکیلات خودگردان مبارک باشد.

کد خبر 5074908

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =