خریداری بیش از ۶۰۰ کیلو زعفران از کشاورزان تایبادی

تایباد- رئیس اداره تعاون روستایی تایباد گفت: از صبح شنبه ۲۴ آبان تا ظهر پنجشنبه ۲۹ آبان ماه، ۶۱۸ کیلوگرم زعفران به ارزش ۷۰ میلیارد ریال از کشاورزان تایبادی خریداری شده است.

جواد اعتضادی در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: از صبح شنبه ۲۴ آبان تا ظهر پنجشنبه ۲۹ آبان ماه، ۶۱۸ کیلوگرم زعفران به ارزش ۷۰ میلیارد ریال در تایباد از ۱۵۹ کشاورز خریداری شده است.

رئیس اداره تعاون روستایی تایباد با بیان اینکه این مقدار زعفران خریداری شده، پوشال مرغوب و یا نگین بوده است، تصریح کرد: زعفران به دو نوع پوشال مرغوب کیلویی ۱۱ میلیون و نگین ۱۳ میلیون تومان از کشاورزان خریداری شده است.

اعتضادی، اعضای کمیسیون خرید را چهار نفر اعلام کرد و ادامه داد: مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی تایباد به عنوان مباشر خرید، نماینده تعاون روستایی، نماینده جهاد کشاورزی و کارشناس خبره محلی در این کمیسون حضور دارند.

وی، سقف خرید از هر کشاورز را ۱۰ کیلوگرم اعلام و مطرح کرد: زعفران خریداری شده بلافاصله به آزمایشگاه فرستاده می شود و حداکثر سه تا ۵ روز، پاسخ آزمایش ارسال می شود و پس از تایید کیفی توسط آزمایشگاه، لیست خرید برای پرداخت وجه به سازمان تعاون روستایی ارسال می شود که پس از یک هفته ۳۰ درصد مبلغ وجه خرید به حساب کشاورز واریز و ۷۰ درصد باقیمانده حداکثر تا سه ماه واریز می شود.

رئیس اداره تعاون روستایی تایباد در پایان عنوان کرد: در سال زراعی گذشته به علت کاهش قیمت زعفران، خرید حمایتی بیش از ۱۹ تن و ۶۰۰ کیلوگرم محصول زعفران کشاورزان در دو مرکز خرید اتحادیه تعاون روستایی تایباد و شرکت تعاونی روستایی باخرز انجام شد که ارزش کل زعفران خریداری شده در این دو شهرستان مبلغی بالغ بر ۱۷۸ میلیارد تومان بوده است.

کد خبر 5075784

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =