صدور سند برای ۶۹ درصد واحدهای مسکونی روستایی زنجان

زنجان- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان گفت: برای بیش از ۶۹ درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان زنجان سند مالکیت صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا خواجه‌ای گفت: توسعه روستاها، پایدارترین سیاست و راهبرد در توسعه هر کشور به شمار می‌رود. این سیاست ارتباط تنگاتنگ با نظام فکری و نگرشی دارد و برای نهادینه کردن این سیاست ابزارها و روش‌های مختلفی وجود دارد که سنددار کردن واحد مسکونی و یا به عبارت کلی صدور سند برای املاک در روستا به موازات سایر سیاست‌های توسعه مناطق روستایی از جمله این روش‌ها است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان، با بیان اینکه تعداد ۶۴ هزار و ۵۲۸ فقره سند برای واحدهای مسکونی روستایی در استان با همکاری اداره‌کل ثبت اسناد و املاک استان صادر شده، ادامه داد: به ۶.۶۹ درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان، سند مالکیت صادر شده است و این میانگین در سطح کشور ۳.۶۲ درصد بوده که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

خواجه‌ای تاکید کرد: تعداد ۷ هزار و ۲۱۰ فقره سند برای واحدهای مسکونی شهری به میزان ۳.۲۸ درصد در استان صادر شده و این میانگین در سطح کشور ۹.۱۳ درصد است. امسال نیز صدور ۱۸۵۰ فقره سند روستایی و ۶۵۰ فقره سند شهری در دستور کار مشترک این نهاد و ثبت اسناد و املاک قرار گرفته است.

وی افزود: با تعامل مطلوب بین این دو نهاد، از ابتدای سال جاری تعداد ۴۷۵۲ پرونده صدور سند روستایی و ۶۱۹ فقره پرونده متقاضیان شهری تهیه و جهت صدور سند به اداره ثبت اسناد و املاک ارسال شده که از این تعداد ۸۳۵ فقره پرونده روستایی و ۳۲۸ فقره پرونده شهری منجر به صدور سند شده است.

کد خبر 5075888

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =