آغاز روند دیجیتال و گویا کردن کتاب‌های کتابخانه‌های عمومی کازرون

شیراز- رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کازرون از آغاز روند دیجیتال و گویا کردن کتاب‌های کتابخانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد.

زنگنه کازرونی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: با توجه به اینکه فعالیت‌های ترویجی کتاب تنها محدود به عادت دادن مردم به کتاب‌خوانی باشد، بلکه بایستی فرهنگ کتاب‌خوانی را تحکیم کرد و تداوم بخشید.

وی با بیان اینکه جامعه امروز ما نیاز دارد تا توجه ویژه‌ای به تشویق اصولی کودکان در جهت کتاب و کتاب‌خوانی داشته باشد، افزود: گرچه در شرایطی که کتاب در سبد خانوار ایرانی تقریباً گم شده است، تحقق چنین مسئله‌ای بیش از هر زمان دیگری دشوار به نظر می‌رسد، اما با اتکا به تقویت فعالیت‌های جمعی و استفاده از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی بایستی در این خصوص چاره‌اندیشی‌های اساسی و کاربردی داشته باشیم.

وی در ادامه به برخی از چالش‌های موجود در راه‌اندازی کتابخانه‌های دیجیتال اشاره کرد و افزود: دسترسی به کتابخانه دیجیتال با زیرساخت‌های فعلی و در دسترس، چندان هم‌خوانی ندارد، با این وجود بنا به درک ضرورت ارائه خدمات در بسترهای دیجیتال، فعالیت‌هایی را در این زمینه شروع کردیم و در گام نخست روند دیجیتال کردن و گویا کردن کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی کازرون را آغاز شد و خوشبختانه بخشی از خدمات مرتبط با این حوزه در اختیار گروه‌های خاص، مانند نابینایان نیز قرار گرفته که با استقبال آنها نیز مواجه شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کازرون با تصریح اینکه برنامه‌ریزی‌های اصولی باید به گونه‌ای باشد که با حفظ اصالت کتاب‌های چاپی، خدمات کتاب‌های دیجیتال نیز به صورت مطلوبی به جامعه ارائه شود، از آمادگی این اداره برای برقراری تعامل‌های علمی و اجرایی با دانشگاه‌های مختلف شهرستان، به ویژه دانشگاه سلمان فارسی کازرون و سایر نهادها خبر داد.

کد خبر 5076689

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =