بانک ها در شرایط سخت کرونا با مردم همراهی کنند

کرمانشاه-استاندار کرمانشاه گفت:با توجه به شرایط کرونا از بانک ها انتظار داریم که مردم را در این شرایط سخت همراهی و همکاری کنند و اگر تسهیلات و یا چکی سررسید می شود در این۲ هفته وصول نکنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، هوشنگ بازوند بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که به ایجاد تسهیل در امورات بانکی برای مردم با توجه به شرایط کرونا اختصاص داشت، اظهار کرد: حفظ کسب و کارها یک هنر و اهتمام جدی را می‌طلبد که سیستم بانکی باید در سطح عالی و متناسب با شرایط استان نسبت به حفظ این مشاغل کمک کند.

وی حل مشکلات موجود را مستلزم هم اندیشی و وفاق و تصمیم گیری برای شرایط بهتر از سوی مدیران به ویژه مدیران بانکی عنوان کرد و افزود: مدیران سیستم بانکی استان طی سه سال گذشته در بحث اشتغال، زلزله و کرونا با جدیت پای کار بودند اما با توجه به شرایط موجود و لزوم حفظ مشاغل و کسب و کار از آنها انتظار داریم که همچنان پای کار باشند و با وفاق و انسجام به حل مشکلات موجود بپردازند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه چاره‌ای نداریم جز اینکه مشکلات خودمان را در استان حل کنیم، ادامه داد: نباید فقط منتظر ابلاغیه‌ها و برنامه‌ها از مرکز باشیم بلکه باید این هنر را داشته باشیم که با پیگیری و تلاش، مشکلات را استان حل و به چاره اندیشی بپردازیم.

بازوند با اشاره به طرح جامع هوشمند مقابله با کرونا بیان کرد: راه حل مشکل کرونا در بیمارستان‌ها نیست بلکه راه حل این بیماری در تغییر سبک زندگی مردم است و مردم زمانی این سبک را پذیرا هستند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند که مشاهده کنند که مدیران نیز در این اوضاع و احوال به فکر آنها هستند و سیستم بانکی معوقات بانکی و چک آنها را اعلام وصول نمی‌کند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به تعطیلات ۱۵ روزه، تصریح کرد: این تعطیلات که برای قطع زنجیره اتصال بیماری کرونا ایجاد شده، سیستم بانکی باید تلاش کند که چک‌های مشاغل را در این تعطیلات به تعویق بیاندازد و همچنین به بحث بیمه و مالیات آنها نیز از سوی دستگاه‌های ذیربط باید توجه ویژه شود.

بازوند حل بحران کرونا را در گرو ایجاد وفاق و انسجام در جامعه عنوان کرد و گفت: اگر مردم ببیند که در جامعه وفاق وجود دارد و مدیران به مسائل و مشکلات آنها توجه می‌کنند آنها هم تمام تلاش خود را برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و توجه به تعطیلات به کار خواهند گرفت.

کد خبر 5077279

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =