نشست معین‌های اقتصادی استان کرمان در تهران برگزار می‌شود

کرمان - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشست معین‌های اقتصادی استان کرمان در تهران در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست مشترک با استاندار جدید کرمان ضمن گلایه از نحوه انتخاب استاندار کرمان توسط وزارت کشور گفت: انتظار ما از وزیر کشور به عنوان یکی از وزرای مطرح و مؤثر دولت این بود در زمینه تعیین استاندار کرمان به عنوان یکی از استان‌های مطرح کشور بدون هماهنگی با نمایندگان اقدام نکند.

وی افزود: این اقدام از نظر ما به هیچ عنوان قابل قبول نیست و طبیعتاً این موضوع از طریق مجمع نمایندگان با وزارت کشور پیگیری می‌شود.

پورابراهیمی با اشاره به همکاری با استاندار کرمان تاکید کرد: موضوعات مربوط به مشکلات و مسائل استان کرمان را در قالب همکاری مشترک در دستور کار قرار خواهیم داد تا مشکلات مردم بر طرف شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط کرمان و گستردگی و حجم گسترده کارها در این استان از استاندار کرمان درخواست کردیم تا در ماه‌های پایانی سال در راستای رفع مشکلات مردم اقدامات جهادی و انقلابی را در دستور کار قرار دهد.

حل مشکل حاشیه نشینی در دستور کار قرار گیرد

پورابراهیمی در ادامه ضمن تشکر از پیگیری‌های استاندار پیشین کرمان در راستای رفع معضل حاشیه نشینی در کرمان گفت: اقدامات بسیار خوبی از طریق وزارت راه و شهرسازی در راستای اعتبارات بازآفرینی شهری در نظر گرفته شده و تصمیماتی نیز در طول یک سال اخیر در زمینه ساماندهی حاشیه شهر کرمان با ۱۲۰ هزار نفر حاشیه نشین انجام و ستادهای تسهیلگری و بنیاد مسکن و راه و شهرسازی و بانک‌ها در این زمینه درگیر شده‌اند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به موضوع ساماندهی حاشیه شهر کرمان گفت: از استاندار جدید کرمان درخواست کردیم تا پیگیری موضوعات مربوط به اقدامات انجام شده قبلی و اقدامات مربوط به شهرک صنعتی به عنوان نخستین مکان ساماندهی حاشیه شهر کرمان باید هر چه سریع‌تر عملیاتی و در دستور کار قرار گیرد که با موافقت استاندار کرمان همراه شد و به زودی این نشست پیرامون حل مشکل حاشیه نشینی در شهر کرمان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به نشست مشترک با معین‌های اقتصادی استان کرمان گفت: یکی از محورهای مهم نشست با استاندار کرمان بحث معین‌های اقتصادی استان کرمان بود و با جدیت مطالبه توسعه اقتصادی از منظر معین‌های اقتصادی را مانند سال‌های گذشته پیگیری خواهیم کرد و از استاندار کرمان درخواست کردیم تا در این زمینه به شکل جدی ورود پیدا کند و اقدامی را در این بخش انجام دهد که با موافقت استاندار به زودی نشست مشترک با معین‌های اقتصادی در تهران برگزار می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: هدف از نشست با معین‌های اقتصادی ارائه آخرین گزارش عملکرد و اقدامات معین‌های اقتصادی در کرمان است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با اشاره به اینکه مازاد درآمد مالیاتی استان کرمان طی سال‌های گذشته انجام شده است، تصریح کرد: نشست مشترک با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با موضوع وصول و واریزی مالیات بر درآمد استان کرمان در قالب ۱۳۸ میلیارد تومان برای رفع مشکل کسری بودجه و کمک به رفع مشکلات زیرساختی در بخش‌های مختلف با حضور استاندار کرمان به زودی برگزار می‌شود.

پورابراهیمی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌های کرمان و راور و قرار گرفتن این شهرستان‌ها در حالت قرمز از استاندار درخواست کردیم به صورت ویژه مشکلات و مسائل این شهرستان‌ها را همزمان با پیگیری و رفع مسائل استان به دلیل مرکزیت بودن کرمان و محرومیت راور در دستور کار قرار دهد تا هر چه سریع‌تر بهبود شرایط شیوع کرونا را در این دو شهرستان شاهد باشیم.

برر سی مشکلات شهرستان راور

وی از اقدام استاندار کرمان در راستای حضور در بیمارستان‌های بیماران مبتلا به کرونا به عنوان نخستین اقدام در راستای کاهش مشکل شیوع ویروس کرونا در این استان استقبال و بیان کرد: آماده هرگونه همکاری در راستای رفع این مشکل در استان کرمان با مجموع ستاد کرونا و استاندار کرمان هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با اشاره به مشکلات شهرستان راور اظهار داشت: یکی از محورهای نشست با استاندارد کرمان مشکلات شهرستان راور بود و در همین راستا اقداماتی طی سال‌های اخیر در شهرستان راور انجام شده اما این کارها پاسخگوی نیازمندی‌های مردم این شهرستان در بخش‌های مختلف به ویژه در زمینه‌های اشتغال و اقتصاد نیست.

وی با بیان اینکه در طول ماه‌های اخیر و بعد از تشکیل مجلس یازدهم اقداماتی برای ایجاد طرح‌های جدید یا به اتمام رساندن طرح‌های قبلی در شهرستان راور آغاز شده است، افزود: در راستای تحقق این اهداف در راور کمک و همراهی مجموعه استانداری کرمان را می‌خواهد و از استاندار جدید کرمان خواستیم تا بازدید از شهرستان راور را در دستور کار قرار دهد.

وی با اشاره به موافقت استاندار کرمان با درخواست سفر و بازدید از شهرستان راور، اولویت طرح‌های قابل پیگیری و افتتاح در این شهرستان را در بخش‌های صنعتی و معدنی عنوان کرد و افزود: هر چه سریع‌تر سفر به راور جهت بررسی مشکلات این شهرستان محروم باید انجام شود تا طرح‌ها اقتصادی با هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی مربوطه آغاز یا تکمیل شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: در سال پایانی دولت دوازدهم شاهد اتفاقات مثبتی در راستای رفع مشکلات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی در استان کرمان باشیم.

کد خبر 5077408

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =