کمبود ۸۰ درصدی نهاده‌های دامی یارانه‌ای در تربت جام

تربت جام - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تربت جام گفت: ۸۰ درصد دامهای سبک شهرستان، فاقد طرح بیمه و هویت گذاری بوده و عملاً امکان تامین نهاده یارانه‌ای مقدور نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا عرفانی با بیان اینکه ماهیانه مقدار یک هزار و ۷۰۰ کیلو گرم نهاده های دامی در این شهرستان توزیع می شود، گفت: این میزان تنها ۳۰ درصد نیاز واقعی دامها است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تربت جام بیان کرد: ۸۰ درصد دامهای سبک شهرستان فاقد طرح بیمه و هویت گذاری بوده و عملاً امکان تامین نهاده یارانه‌ای مقدور نیست.

وی ادامه داد: غالب دامهای سنگین شهرستان بیمه و هویت گذاری شده و از نهاده های یارانه‌ای برخوردار هستند و دامداران دام سبک جهت دریافت نهاده‌های دامی یارانه ابتدا باید به کارگزاری بیمه بانک کشاورزی مراجعه و پس از بیمه و پلاک کوبی دامهای خود جهت تخصیص نهاده به اداره امور تولیدات دامی مدیریت جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

عرفانی بیان کرد: کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی و تشکل های بخش دام شهرستان وظیفه بیمه کردن، هویت بخشی و پلاک کوبی دام جهت بهره مندی دامداران از طرح هویت بخشی و تخصیص نهاده ها را دارند و باید در این زمینه حضور فعال و با برنامه ای داشته باشند تا چنانچه قصور و کوتاهی در این زمینه از سوی کارگزاران بیمه انجام شود قطعا کارگزاری دیگری در شهرستان درخواست و فعال خواهد شد.

وی از بخشداران و دهیاران خواست تا نسبت به بیمه دام، دامداران و بهره برداران را به تشکلهای دامی و کارگزاران صندوق بیمه شهرستان راهنمایی کنند و در ادامه گفت: بر اساس ماده ۱۰ و ۱۸ قانون نظام جامع دامپروری کشور و ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی پلاک کوبی، هویت بخشی و بیمه کلیه دامها الزامی بوده و توزیع  ‌نهاده‌های دامی یارانه دار صرفا به دام های سنگین و سبک پلاک گذاری و هویت گذاری شده تخصیص می یابد.

کد خبر 5077880

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha