منابع انسانی کارآمد؛ سرمایه راهبردی هر سازمان

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه منابع انسانی کارآمد با ارزش ترین سرمایه هر سازمان هستند، گفت: افزایش روحیه خدمتی کارکنان و بهره وری سازمان در گسترش احساس امنیت در جامعه نقش مهمی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار مهدی معصوم بیگی در حاشیه نشست رده‌های نیروی انسانی پلیس پیشگیری، در خصوص نقش و اهمیت نیروی انسانی مطلوب در پیشبرد اهداف سازمان اظهار داشت: نیروی انسانی کارآمد، سرمایه راهبردی هر سازمان محسوب می‌شود لذا باید به گونه‌ای برنامه ریزی نماییم تا کارکنان از انگیزه لازم و کافی برخوردار بوده و به صورت همه جانبه از سلامت جسمی، روحی و معنوی بالایی بهره مند شوند.

وی رسیدگی به مشکلات کارکنان را نوعی صیانت از سلامت کارکنان عنوان کرد و افزود: رسیدگی فرماندهان و مدیران به مشکلات کاری کارکنان باعث افزایش روحیه خدمتی و بهره‌وری در رده‌های سازمانی می‌شود.

وی با اشاره به نقش اثرگذار نیروی انسانی در پیشبرد اهداف سازمانی بیان کرد: علیرغم افزایش سطح کار آمدی سازمان‌ها به واسطه بهره گیری از فناوری‌های پیشرفته، عنصر انسانی کماکان به عنوان عالی‌ترین سرمایه معنوی محسوب می‌شود.

سردار معصوم بیگی نیروی انسانی را موتور محرکه هر سازمان برشمرد و افزود: مهمترین رکن پیشرفت در هر سازمان نیروی انسانی آن سازمان است لذا قدر آن را باید دانست و بر توانمند نمودن آن اهتمام ورزید.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در خصوص وظیفه مهم معاونت نیروی انسانی به عنوان یکی از واحدهای پشتیبانی کننده در ناجا گفت: رعایت انضباط در تمامی واحدها ضروری است و به عنوان مولفه اساسی در نیروی انتظامی محسوب می‌شود لذا رده‌های نیروی انسانی وظیفه نظارت بر رعایت انضباط معنوی و مادی را بر عهده دارد.

وی بیان داشت: معاونت نیروی انسانی باید به دنبال ارتقاء خدمات معیشتی کارکنان باشد تا آنها بتوانند با نشاط و آسودگی خیال ماموریت خود را به درستی به انجام برسانند که نتیجه آن انجام مطلوب ماموریت‌ها و افزایش رضایتمندی مردم از عملکرد پلیس خواهد بود.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه صیانت و رسیدگی به مشکلات کارکنان حوزه ماموریت پلیس پیشگیری که در صف اول خدمت رسانی به مردم هستند در اولویت برنامه‌های این پلیس قرار دارد، خاطرنشان کرد: امیدوارم با همت و تلاش همکاران در حوزه معاونت نیروی انسانی و با اجرای طرح‌های مرتبط با تعالی کارکنان، گام‌های مثبتی در راستای رفع مشکلات کارکنان و گسترش احساس امنیت در جامعه برداریم.

کد خبر 5081346

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 7 + 10 =

  نظرات

  • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
   0 0
   #از_سربازی_بگو