۱۹ هزار انشعاب آب در سطح استان کرمان واگذار شد

کرمان - سرپرست معاونت مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۹ هزار و ۵۸۹ انشعاب آب در سطح استان در بخش روستایی و شهری واگذار شده است.

مسعود مهدوی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به واگذاری ۱۹ هزار و ۵۸۹ انشعاب آب در سطح استان طی امسال اظهار کرد: ۱۴ هزار و ۵۸۹ انشعاب شامل ۱۶ هزار و ۴۶ آحاد مربوط به حوزه شهری و ۶ هزار انشعاب مربوط به بخش روستایی است.

وی بیان کرد: همچنین در این مدت ۳ هزار و ۳۰۰ انشعاب غیرمجاز شناسایی و به اشتراک مجاز تبدیل شدند.

سرپرست معاونت مشترکین و درآمد شرکت آبفا استان کرمان تعداد انشعابات فاضلاب فروخته شده طی هشت ماه گذشته را ۳ هزار و ۳۰۸ انشعاب شامل ۵ هزار و ۳۵۱ آحاد ذکر کرد.

بستر ارائه خدمات الکترونیکی فراهم است

مهدوی فرد در ادامه به موضوع ارائه خدمات الکترونیکی این شرکت پرداخت و اظهار داشت: با توجه به زیرساخت‌ها و بستر فراهم شده امکان ارائه تمامی خدمات شرکت آبفا استان کرمان از طریق وب سایت و دفاتر پیشخوان در سطح استان وجود دارد، ضمن اینکه با هماهنگی‌های صورت گرفته و انعقاد قرارداد با دفاتر ICT این امکان در برخی روستاها نیز فراهم شده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه در فرآیند اجرای ارائه خدمات الکترونیکی مشکلاتی در زمینه استعلامات بین دستگاهی وجود دارد، اظهار کرد: برای مثال به منظور واگذاری انشعاب باید پروانه ساختمانی و سند مالکیت توسط کارشناسان آبفا رؤیت شود، یا برای حفاری نیازمند مجوز شهرداری‌ها هستیم.

مهدوی فرد ادامه داد: بنابراین از آنجایی که امکان انجام استعلامات به صورت الکترونیک فراهم نشده و سامانه‌ای در این زمینه وجود ندارد، بخشی از مراحل انجام کار باید به صورت حضوری طی شود.

وی در عین حال از پیگیری این موضوع توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به منظور فراهم شدن امکان استعلامات بین دستگاهی خبر داد.

هیچ قبض کاغذی آب بها صادر نمی‌شود

مهدوی فرد عدم صدور قبض کاغذی را یکی از اقدامات مهم شرکت آبفا در حوزه خدمات الکترونیک ذکر و اظهار کرد: در حال حاضر هیچ قبض کاغذی آب بها صادر نمی‌شود و مبالغ قبوض از طریق پیامک برای مشترکین ارسال می‌شوند.

وی گفت: شهروندان می‌توانند با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها، نرم افزارهای بانکی نصب شده بر روی تلفن همراه خود، سامانه abfacs.ir یا سامانه تلفن گویای ۱۵۲۲ قبض آب خود را بپردازند.

وی همچنین از شهروندان خواست با پرداخت به موقع قبوض آب بها این شرکت را در ارائه هر چه بهتر خدمات یاری کنند.

استفاده از ظرفیت پیمانکار در روستاها

سرپرست معاونت مشترکین و درآمد شرکت آبفا استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یکپارچگی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار داشت: با توجه به پراکندگی و گستردگی روستاها در شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی ارائه خدمات از طریق پیمانکار انجام نمی شده و بیشتر از کارکنان شرکت استفاده می شده است.

وی افزود: در حال حاضر در رفسنجان و کوهپایه برای خدمات رسانی به روستاها استفاده از ظرفیت پیمانکاران برای ارائه خدمات به روستاها به صورت آزمایشی در حال انجام است که در صورت مثبت بودن نتایج، این امر در سال‌های آینده توسعه خواهد یافت.

مهدوی فرد نتایج این اقدام در رفسنجان و کوهپایه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: البته باید در نظر داشت روستاهای این دو شهر متمرکز بوده و در مقایسه با سایر نقاط استان از پراکندگی کمتر و در عین حال تعداد اشتراکات بیشتری برخوردار است.

وی اضافه کرد: در برخی نقاط، روستاها با فاصله زیاد از یکدیگر واقع شده یا روستاهایی با ۱۰ خانوار وجود دارند که این مسائل موجب می‌شود ارائه خدمات به این روستاها بامشکلاتی روبرو شود.

مهدوی فرد همچنین از رشد ۱۷ درصدی درآمد این شرکت طی هشت ماه نخست امسال خبر داد و گفت: بخشی از این رشد ناشی از افزایش تعرفه است که این عدد برای مشترکین زیر الگوی مصرف ۷ درصد و برای مشترکین بالای الگوی مصرف ۲۳ درصد بوده و بخش دیگری از آن مربوط به کنترل و نظارت بیشتر بر قرائت کنتور مشترکین بوده است.

کد خبر 5085384

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =