ورودی سدهای تهران ۱۵ درصد کاهش یافت

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با وجودبارش‌های اخیر در سطح استان، حجم آب ورودی به سدهای تهران ۱۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، محمد شهریاری، گفت: در حال حاضر میزان ورودی سدهای پنجگانه استان تهران از ابتدای سال آبی ۱۳۹ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با ۱۶۳ میلیون متر مکعبی مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی افزود: حجم آب ورودی به مخازن سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو از ابتدای سال آبی تاکنون به ترتیب ۳۴.۵، ۲۹، ۲۷، ۲۵ و ۲۳ میلیون مترمکعب برآورد شده که به‌غیر از سدهای امیرکبیر و طالقان در سایر سدهای استان با کاهش حجم ورودی آب مواجه هستیم.

شهریاری در ادامه با اشاره به بارش ۵۸ میلی‌متری از ابتدای آذر ماه و ۹۴.۵ میلی‌متری از ابتدای سال آبی تاکنون، ادامه داد: در حال حاضر میزان ذخیره آب در مخازن سدهای پنجگانه تهران ۶۳۵ میلیون متر مکعب است که این میزان در مقایسه با ۷۲۷ میلیون متر مکعب سال گذشته، ۹۲ میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران اظهار داشت: با توجه به وضعیت فعلی حجم ذخیره آب در سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو که به ترتیب ۱۱۰، ۳۹، ۶۹، ۲۵۵ و ۱۶۲ میلیون متر مکعب است و با توجه به شرایط کرونایی حاکم در استان و تأثیر آن بر افزایش مصرف آب، از شهروندان خواهشمندیم که صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب را همواره مدنظر داشته باشند.

کد خبر 5086156

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =