تاسیس«خانه های اقامتی» برای افراد دارای معلولیت در اصفهان

اصفهان-معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت:تا پایان امسال «خانه های اقامتی» با حداکثر ظرفیت ۱۰ نفر، برای افراد دارای معلولیت در اصفهان دایر می شود.

پژمان پورشبانان در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه با شیوع بیماری کرونا، مراکز روزانه توانبخشی برای افراد دارای معلولیت تعطیل است، اظهار داشت: با دستور ستاد استانی مقابله با کرونا، خدمت رسانی این مراکز به افراد دارای معلولیت در شهرهای قرمز، به شکل موقت متوقف شده است.

وی افزود: خدمت رسانی در مراکز شبانه روزی توانبخشی به افراد دارای معلولیت نیز با کمترین پذیرش و پس از انجام تست پی سی آر انجام می‌شود.

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه ملاقات‌های حضوری در مراکز شبانه روزی توانبخشی افراد دارای معلولیت در استان اصفهان محدود است، تصریح کرد: تا پایان امسال خانه‌های کوچک اقامتی با حداکثر ظرفیت ۱۰ نفر، برای افراد دارای معلولیت توسط این اداره دایر خواهد شد.

وی اضافه کرد: خانه‌های کوچک اقامتی، برای نگهداری سالمندان، بیماران اعصاب و روان و افراد دارای معلولیت ذهنی در نظر گرفته شده است.

تأسیس ۵ «خانه اقامتی» برای افراد دارای معلولیت تا پایان سال

پورشبانان فلسفه ایجاد خانه‌های کوچک اقامتی برای افراد دارای معلولیت را در افزایش کارایی در مدیریت دانست و افزود: شیوع بیماری‌های اپیدمی در این مراکز کنترل می‌شود و خانه‌های اقامتی کوچک می‌تواند در نگهداری افراد دارای معلولیت با استقلال بیشتر، مؤثر واقع شود.

وی افزود: امیدواریم تا پایان سال ۵ خانه اقامتی برای افراد دارای معلولیت در استان اصفهان دایر شود و مصمم هستیم تا پایان سال هم دو خانه اقامتی کوچک برای بیماران اعصاب و روان کمتر از ۱۸ سال به بهره برداری برسد.

کد خبر 5087687

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =