فعالیت سالن های آرایشی زیرزمینی در زمان تعطیلی واحدهای مجوزدار

تهران-تعطیلی کرونایی سالن های آرایشی زنانه در میان فقدان نظارت نهادهای لازم سبب شده تا واحدهای زیرزمینی و غیرقانونی با رونق بیشتر به فعالیت خود ادامه دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، تعطیلی سالن‌های آرایشی زنانه در استان تهران در حالی جزو محدودیت‌های کرونایی است، که بررسی‌ها از فعالیت بیش از پیش آرایشگاه‌های زیرزمینی بدون مجوز و جذب مشتری از طریق فضای مجازی حکایت دارد.

یکی از آرایشگران زنانه در فیروزکوه در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: بیکاری بسیاری از فعالان در عرصه آرایشگری زنانه در این منطقه مسأله‌ای نیست، که بتوان به راحتی از آن گذشت، چرا که اغلب فعالان در این حوزه سرپرست خانوار هستند.

وی گفت: این تداوم تعطیلی‌ها در حالی رخ می‌دهد، که مشتری‌های ما به راحتی جذب سالن‌های آرایشی زیرزمینی و بدون مجوز می‌شوند.

یکی دیگر از فعالان صنف آرایشگر زنانه در ری نیز گفت: این تعطیلی‌ها بیش از نیمی از بانوان آرایشگر که از این طریق ارتزاق می‌کنند را به مرز ورشکستگی رسانده است، اما با توجه به نارنجی شدن وضعیت ری بانوان آرایشگر منتظر تصمیم ستاد ملی کرونا برای شروع مجدد فعالیت کاری خود هستند، اما تاکنون تنها آرایشگاه‌های مردانه مجوز به فعالیت مجدد شدند.

دغدغه آرایشگران زنانه پرداخت هزینه‌های جاری، اجاره بها، حقوق پرسنل و بدهی مالیاتی است

رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه بهارستان با ابراز تأسف و نگرانی از تداوم تعطیلی‌های آرایشگران زنانه، به خبرنگار مهر گفت: تعطیلی‌های مربوط به شیوع کرونا نزدیک به یک سال است، که موجب صدمات و ورشکستگی اکثر بانوان کارآفرین در صنف آرایشگران زنانه شده است.

راضیه شاهچراغی اظهار داشت: به دنبال ادامه تعطیلی‌های سالن‌های آرایش دارای پروانه کسب، زمینه فعالیت برای مراکز غیر قانونی و زیر زمینی فراهم شده است، تا عده‌ای بدون مجوز به صورت زیرزمینی فعالیت کنند که گاهاً امکان شناسایی آنها وجود ندارد.

وی در خصوص بسته‌های حمایتی ارائه شده از سوی ستاد کرونا که شامل تعلیق ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم است، بیان داشت: تعلیق ماده ۱۸۶ در صنف آرایشگران زنانه به جهت تعطیلی‌های بسیار زیاد مورد استقبال قرار نگرفت، چرا که در حال حاضر تمام دغدغه اعضای این صنف پرداخت هزینه‌های جاری، اجاره بها، حقوق پرسنل و بدهی مالیاتی است.

شاهچراغی همچنین با تاکید بر لزوم بازگشایی سالن‌های دارای پروانه کسب در بهارستان، افزود: ضمن اینکه سلامت هموطنان در اولویت امور قرار دارد، درخواست کلیه اعضای صنف این است که با رعایت قوانین بهداشتی بتوانند، به کسب و کار خود بپردازند.

کد خبر 5088446

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha