جنبش دانشجویی باید متولی موضوع دختران باشد

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه دانشجویی باید مطالبه گر و متولی اصلی موضوع دختران باشد و قانون گذار را پای کار و اقدام آورد.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه قاسم پور بعداز ظهر امروز در نشست با نمایندگان دانشگاه‌های کشور، ضمن تبریک روز دانشجو و استماع مطالبات دانشجویان گفت: جریان دانشجویی فضایی است که می‌تواند ما را به فضای نخبگانی و مطالبه گری مرتبط سازد. نسبت به مشارکت مردم در حوزه قانون گذاری، همه می‌دانیم که در این زمینه ابهامی وجود ندارد و یک اتفاق نظر میان جامعه نخبگانی در این زمینه وجود دارد و این امر که باید قانون گذاری مشارکتی تحقق یابد، شکل گرفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئله زنان نیازمند ارتباط اجتماعی است و ارتباط با قشر دانشجو می‌تواند این موضوع را محقق سازد. دانشجویان باید مطالبات زنان را با آزادی بیشتر و به دور از جناح بندی ها دنبال کنند.

قاسم پور با بیان این‌که برخی موضوعات جامعه بدون متولی است و موضوع دختران یکی از این موارد است، تصریح کرد: به نظر بنده جامعه دانشجویی باید مطالبه گر و متولی اصلی موضوع دختران باشد و قانون گذار را پای کار و اقدام آورد. یک دانشجو برای مطالبات خود باید علم و دانش کافی و مهارت‌های لازم را داشته باشد.

وی درباره نمایندگان زن مجلس ابراز داشت: تعداد نمایندگان خانم مجلس کم است و این افراد علاوه بر انجام اقدامات مشابه مردان باید مطالبات ۵۰ درصد از جامعه را نیز پیگیری کنند. مطالبت حوزه زنان و خانواده باید تبدیل به گفتمان شود و در کنار پیگیری این موارد از سوی نمایندگان، باید مسائل حوزه زنان به صورت مطالبه عمومی و از عموم جامعه سیاسی نیز پیگیری شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: طرح تعالی جمعیت و خانواده با اصل ۸۵ شدن در حال بررسی است و در کمیسیون مشترک بررسی خواهد شد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس عنوان کرد: اگر در زمینه اجرایی مسائل زنان و در سطح جامعه به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم، به این دلیل است که اندیشه‌ورزی صحیحی نداشته‌ایم و جنبش دانشجویی باید به این اندیشه‌ورزی ورود کند تا یک مقام مسئول نتواند با هر موضوعی با سلیقه شخصی خود برخورد کند.

قاسم پور خاطرنشان کرد: ارتباط با جنبش‌های دانشجویی برای بنده ارزشمند است و سعی می‌کنیم که ارتباط خود با جامعه دانشجویی افزایش و توجه به مطالبات آنها را مورد توجه قرار دهیم.

کد خبر 5089029

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =